هدر موبایل
1395/08/25 14:28:41
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس تأکید کردند؛

نامه ضدایرانی؛ واکنش هیستریک اعراب به ریاست جمهوری ترامپ

نمایندگان مردم در خانه ملت، نامه نگاری تعدادی از کشورهای عربی به سازمان ملل با ادعای نقش منفی و مخرب ایران در منطقه را واکنشی نسبت به انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا دانستند.
نامه ضدایرانی؛ واکنش هیستریک اعراب به ریاست جمهوری ترامپ نمایندگان مردم در خانه ملت، نامه نگاری تعدادی از کشورهای عربی به سازمان ملل با ادعای نقش منفی و مخرب ایران در منطقه را واکنشی نسبت به انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109344533312.jpg نامه,ضدایرانی؛,واکنش,هیستریک,اعراب,به,ریاست,جمهوری,ترامپ Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ امارات به همراه 10 کشور دیگر از جمله کویت، مصر، مغرب، سودان، اردن، دولت مستعفی یمن، بحرین، قطر‌ و عمان (کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب) نامه‌ای خطاب به سازمان ملل نوشتند و در آن از آنچه سیاست‌های توسعه‌طلبانه ایران و بر هم زدن ثبات منطقه نامیدند ابراز نگرانی کردند.

در این نامه آمده است که «از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که به صادر کردن انقلاب ایران به کشورهای دیگر فرا می‌خواند نگرانیم؛ ایران کشوری حامی تروریسم در منطقه است از حزب‌الله در سوریه و لبنان گرفته تا حوثی‌ها در یمن و گروه‌های تروریستی در بحرین، عراق، عربستان و کویت و غیره، حمایت می‌کند».

در نامه مذکور و در پاسخ به اظهارت نماینده ایران مبنی بر محکومیت حمله نظامی ائتلاف عربی علیه یمن آمده است: دولت مشروع یمن -به ادعای آنها- در مارس سال گذشته خواستار کمک نظامی شورای همکاری و اتحادیه عرب برای حمایت از ملت یمن در برابر حوثی‌ها و ایران شد و ما در پاسخ به این درخواست به رهبری عربستان سعودی به کمک آنها شتافتیم.

نمایندگان مجلس نسبت به این اقدام کشورهای عربی واکنش نشان داده اند.

مخاطب اصلی نامه ضدایرانی اعراب، رئیس جمهور آمریکا است/اعراب به جای اتهام پراکنی، روند حمایت از داعش را متوقف کنند

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به نامه نگاری تعدادی از کشورهای عربی به سازمان ملل با ادعای نقش منفی و مخرب ایران در عرصه منطقه ای، گفت: به نظر من این اقدام ضدایرانی اعراب در واکنش به تحولات سیاسی آمریکا و پیروزی ترامپ در عرصه انتخابات بوده است.

جلال میرزایی 3406757/3/2016 10:10:54 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607101457892998_Thum.jpgجلال میرزایی
جلال میرزایی

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درست است که کشورهای عربی نامه ضدیرانی را برای سازمان ملل ارسال کرده اند، اما هدف اصلی و مخاطب اصلی این نامه، ترامپ رئیس جمهور آمریکا است.

وی افزود: اعراب به جای متهم کردن ایران به دخالت در کشورهای منطقه، حمایت های مالی و سیاسی خود از گروه های تروریستی به ویژه داعش را در عراق و سوریه متوقف کنند، زیرا این سیاست ها عامل اصلی بروز بحران در منطقه است.

میرزایی گفت: جمهوری اسلامی همواره به دنبال ایجاد صلح و ثبات در منطقه بوده، اما متأسفانه برخی کشورهای عربی تحت تأثیر سیاست های کشورهای فرامنطقه ای علیه ایران دست به فضاسازی می زنند.

وی ادامه داد: مواضع ایران در عرصه منطقه ای، همواره ثابت بوده و متأسفانه اعراب در این عرصه دست به سیاسی کاری می زنند، این در حالی است که ایران در ادوار مختلف تاریخ، به کمک کشورهای عربی در شرایط های بحرانی رفته است.

 

برخی از اعراب دچار کج فهمی سیاسی در عرصه منطقه هستند/تلاش اعراب برای ایجاد هجمه علیه ایران در فضای جدید سیاسی آمریکا

مسعود گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به نامه نگاری تعدادی از کشورهای عربی به سازمان ملل با ادعای نقش منفی و مخرب ایران در عرصه منطقه ای، گفت: در شرایط کنونی فضا برای این کشورها جهت چنین اقداماتی مهیا نیست، البته تاریخچه این گونه مکاتبات رسمی از سوی این کشورها به اوایل انقلاب اسلامی بر می گردد.

مسعود گودرزی 3406756/28/2016 12:51:49 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109588362300_Thum.jpgمسعود گودرزی
مسعود گودرزی

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی با توجه اتفاقات رخ داده در عرصه بین الملل به ویژه پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوی آمریکا و موضوعات مطروحه در هیأت حاکمه ایالات متحده،  اعراب به دنبال آن هستند که برای اقدامات آتی آمریکا یک زمینه سازی را ایجاد کنند.

وی افزود: برخی از کشورهای عربی در شرایط کنونی دچار کج فهمی سیاسی در عرصه منطقه ای هستند و این موضوع در مسائل مختلف به ویژه بحران سوریه و عراق و برخورد با تروریسم قابل مشاهده است.

گودرزی گفت: اعراب در شرایط کنونی درک صحیحی از تحولات منطقه ای ندارند و به جای تلاش برای مقابله با گروه های تروریستی و کمک به ثبات منطقه ای، جمهوری اسلامی را متهم به بی ثبات سازی منطقه می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: با توجه به پیروزی ترامپ، اعراب به دنبال آن هستند که یک هجمه وسیع و بزرگی را بر علیه ایران در عرصه بین الملل و منطقه ایجاد کنند، اما تمام کشورها باید بدانند که جمهوری اسلامی بر اساس منافع ملی خود عمل می کند، البته ما به دنبال صلح و ثبات در عرصه منطقه هستیم.

 

شتاب زدگی شیخ نشین های منطقه از ترس سیاست های ضد عربی ترامپ/هم سویی پوتین و ترامپ به ضرر اعراب است

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به نامه نگاری تعدادی از کشورهای عربی به سازمان ملل با ادعای نقش منفی و مخرب ایران در عرصه منطقه ای، گفت: این مسئله یک اقدام جدید از سوی برخی کشورهای عربی نیست، بلکه این کشورها در سال های اخیر از هر تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی استفاده کرده اند.

سلمان خدادادی 34067511/9/2016 11:54:41 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611103292729404_Thum.jpgمجلس شورای اسلامی
سلمان خدادادی

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به نظرمن ریشه نامه نگاری ضد ایرانی اعراب به حمایت این کشورها از دموکرات ها و کلینتون در عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر می گردد، این موضوع واضح و مبرهن است که یکی از آثار نتایج انتخابات اخیر ایالات متحده در منطقه است و امروز کشورهای عربی در این عرصه در یک شوک بزرگ قرار دارند.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر در شرایط کنونی یک هم سویی مثبت میان ترامپ و پوتین روسای جمهور آمریکا و روسیه وجود دارد، که این مسئله کاملا به ضرر کشورهای عربی منطقه است. البته این نکته قابل توجه است که سیاست های پوتین در عرصه منطقه هم سوی ایران است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نامه نگاری تعدادی از کشورهای عربی به سازمان ملل با ادعای نقش منفی و مخرب ایران در عرصه منطقه ای نشان دهنده شتاب زدگی و هراس این کشور از وضعیت موجود است، تصریح کرد: در شرایط کنونی اعراب در انزوا قرار دارند و با این دست اقدامات به دنبال آن هستند که خود را مسنجم نشان دهند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، ادامه داد: به طور حتم اقدامات ضدایرانی اعراب مانند گذشته هیچ نتیجه ای در بر ندارد و مقامات این کشورها به جای فرافکنی و ایران هراسی باید سیاست های اشتباه خود را اصلاح کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet