هدر موبایل
1395/08/30 10:44:04
سرویس سیاسی
فلاحتی مطرح کرد؛

اعمال نفوذ اروپا برای عدم همکاری بانک‌های بزرگ اروپایی با ایران/شکل گیری موج اعتراضی در اروپا علیه ترامپ

نماینده مردم قائنات در مجلس معتقد است اروپایی‌ها به بهانه عدم وجود سازوکار مناسب اقتصادی در ایران، مانع ارتباط بانک‌های بزرگ اروپایی با کشورمان شده‌اند.
اعمال نفوذ اروپا برای عدم همکاری بانک‌های بزرگ اروپایی با ایران/شکل گیری موج اعتراضی در اروپا علیه ترامپ نماینده مردم قائنات در مجلس معتقد است اروپایی‌ها به بهانه عدم وجود سازوکار مناسب اقتصادی در ایران، مانع ارتباط بانک‌های بزرگ اروپایی با کشورمان شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107553363448.jpg اعمال,نفوذ,اروپا,برای,عدم,همکاری,بانک‌های,بزرگ,اروپایی,با,ایران/شکل,گیری,موج,اعتراضی,در,اروپا,علیه,ترامپ Icana

فرهاد فلاحتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عدم همکاری بانک‌های بزرگ اروپایی با ایران بعد از برجام گفت: اگر به خود آمریکایی ها باشد با توجه به ویژگی های ترامپ به نظر می رسد در زمان کوتاه مدت بتوانیم امیدوار باشیم که آنها تغییر موضع داده باشند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ممکن است آمریکایی ها نکاتی از برجام را زیر سوال ببرند اگرچه دولت آمریکا باید متعهد به تعهدات خود باشد و در صورت نقض قطعا تحت فشار افکار عمومی و قدرت های اروپایی قرار می گیرد.

وی در ادامه علت عدم همکاری بانک های اروپایی با جمهوری اسلامی ایران را خود اعضای اروپایی 1+5 دانست و یادآور شد: آنها تعهد دادند که با ایران همکاری اقتصادی داشته باشند اما الان این بهانه را می آورند که سازوکار مناسب برای ارتباط ایران با بانک های اروپایی برقرار نشده است.

فلاحتی افزود: اعمال نفوذ از سمت اروپا برای عدم همکاری با ایران صورت می گیرد و توقع ما از دول اروپایی این است که با آمریکا همراهی نکنند چنانچه امروز موجی اعتراض گونه در اروپا علیه ترامپ نیز شکل گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه انتظارات اقتصادی ایران جزء تعهدات اروپایی هاست، خاطرنشان کرد: در نظام اقتصادی کشور ما بانک مرکزی یک سری اعمال نفوذ دارد اما شعبات دیگر نفوذ دیگری دارند لذا ارتباط اقتصادی هم با بانک های بزرگ و هم با بانک های کوچک اروپایی لازم است که در حوزه بانک های بزرگ همچنان ارتباط خوبی ایجاد نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet