آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وعده‌های اقتصادی نامزدها؛ شعار یا واقعیت -2

قوامی: کاندیداها برنامه‌های اقتصادی شفاف و روشن ارائه کنند

سرویس اقتصادی
**"هادی قوامی" بابیان اینکه ارائه الگو و یا برنامه شفاف و درستی که در آن تناقضی وجود نداشته باشد را از سوی نامزدهای ریاست جمهوری کمتر شاهد هستیم، تصریح کرد: برنامه‌های اقتصادی که کاندیداها به آن می‌پردازند باید شفاف و روشن باشد.
شنبه 2 خرداد 1388 ساعت 16:52

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که وعده‌های اقتصادی داده شده توسط کاندیداهای ریاست جمهوری بیشتر در جهت جلب آراء عمومی می‌باشد اظهار داشت: این شعارها با امکانات اقتصادی کشورمان کمتر سازگاری دارد.

وی افزود: این شعارها بیشتر به لحاظ سیاسی داده شده تا اقتصادی و به همین علت نیز توقعاتی را ایجاد می‌نماید.

قوامی گفت: رفع بیکاری، گرانی و رسیدگی به مسائل کارگران و حل این مشکلات مجموعه سیاست‌های تناقضی است و یک الگو و یا برنامه شفاف و درستی که در آن تناقضی وجود نداشته باشد کمتر شاهد می‌باشیم.

وی با بیان این که برنامه‌های اقتصادی که کاندیداها به آن می‌پردازند باید شفاف و روشن باشد اظهار داشت: سخنان مقام معظم رهبری در خصوص بزرگ‌ نمایی مشکلات اقتصادی از سوی برخی کاندیداها منطبق با واقعیات است.

قوامی افزود: برخی کاندیداها یک نقطه کور را تبدیل به یک دایره می‌نمایند و بزرگ نمایی صورت می‌دهند.

وی تصریح کرد: مشکل تورم و بیکاری مختص تمامی دولت‌ها می‌باشد و هیچ کدام از آنها نتوانسته‌اند شرایط را برای تولید و کاهش بیکاری و تورم فراهم نمایند.

قوامی اظهار داشت: کاندیداها باید حقایق را به درستی به مردم ارائه دهند و راهکارهای اقتصادی نیز اعلام گردد.

وی در ادامه افزود: به عنوان مثال کاندیداها باید شرایط در پیش‌ رو را بگونه‌ای شکل دهند که نوآوری برنامه‌ها مفهوم پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر این که بسیاری از مشکلات اقتصادی کشورمان ساختاری است افزود: این که مشکلات را محصول ناکارآمدی یک دولت در نظر بگیریم بی‌انصافی است.

قوامی با بیان اینکه باید بیماری‌های اقتصادی کشور را شناسایی و ریشه‌‌یابی نماییم.ک

نماینده اسفراین با بیان این که به تغییر ساختار نیاز داریم اظهار داشت: تولید و مصرف هزینه و فایده دارد و تنها نمی‌توان به بهانه این که طرح‌های اقتصادی هزینه‌ بر هستند آنها را متوقف نماییم.

قوامی افزود: تنها نشان دادن مدینه فاضله به مردم درست نمی‌باشد و بیان کردن مشکلات و ربط دادن آن به چهار سال دوران ریاست جمهوری نیز کار نادرستی است و به صلاح کشور نیست.

وی در پایان اظهار داشت: نقد باید دلسوزانه باشد و سهم هر دولت در موفقیت‌ها و شکست‌ها را نیز باید جدا نمود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000