پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/08/26 15:57:24
سرویس اقتصادی
باستانی خبر داد :

ارائه گزارش نحوه کاهش آلودگی مس خاتون آباد ظرف سه ماه آینده/ قاچاق گوشت دام های آلوده به استان های همجوار شهربابک

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از ارائه گزارش نحوه کاهش آلودگی مس خاتون آباد به کمیسیون متبوعش ظرف سه ماه آینده خبر داد.
ارائه گزارش نحوه کاهش آلودگی مس خاتون آباد ظرف سه ماه آینده/ قاچاق گوشت دام های آلوده به استان های همجوار شهربابک سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از ارائه گزارش نحوه کاهش آلودگی مس خاتون آباد به کمیسیون متبوعش ظرف سه ماه آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107927018345.jpg ارائه,گزارش,نحوه,کاهش,آلودگی,مس,خاتون,آباد,ظرف,سه,ماه,آینده/,قاچاق,گوشت,دام,های,آلوده,به,استان,های,همجوار,شهربابک Icana

سعیدباستانی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش تهیه شده از مجتمع مس خاتون آباد شهربابک،گفت:براساس اطلاعات کسب شده آلودگی های زیست محیطی مجتمع مس در شهربابک ناشی از دوعامل است که سبب شده عوارض نامطلوبی در منطقه به جای گذارد و باعث آلوده شدن دام،مراتع و حوزه های آبی منطقه شده است و حتی حدود 55 هزار راس دام در یک سال مشکل پیدا کرده اند.

نماینده مردم تربت حیدریه درمجلس شورای اسلامی،افزود:درنشست روز دوشنبه برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن و وزیر صنعت،معدن و تجارت مقرر شد که ظرف مدت سه ماه گزارش نحوه کاهش آلودگی مس خاتون آباد به کمیسیون صنایع و معادن ارائه شود.

بی توجهی به کاهش آلودگی مس خاتون آباد  بحران آفرین می شود

باستانی با بیان اینکه بی توجهی به کاهش آلودگی مس خاتون آباد قطعا بحران آفرین می شود، ادامه داد:متاسفانه گوشت های آلوده دام های منطقه به صورت قاچاق در شهرها و استان های مجاور به عنوان خوراک انسانی توزیع می شده است و اکنون به شرکت مس فرصت داده شده که مشکلات اصلی را تا سه ماه آینده رفع کند.

وی یادآور شد:آلودگی ناشی از دودکش ها و پس آب صنعتی کارخانه غباری از آلودگی را بر روی دشت نشانده است که مقررشد؛مجتمع مس و وزارت صنعت گزارش کامل و جامعی به کمیسیون  ارائه دهند تا براین اساس بررسی ها و پیگیری های بعدی انجام شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه بی تدبیری در احداث کارخانه ذوب مس خاتون آباد باعث شد تا در سال های اولیه عناصر سمی وارد محیط زیست منطقه شود،تصریح کرد:به گفته مسئولان شرکت مس اکنون این آلایندگی کاهش یافته است،اما برای فیلترکردن گازهایی سمی که وارد محیط می شود،هنوز اقدام خاصی صورت نگرفته است ./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet