خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/09/01 11:21:38
سرویس اقتصادی
اکبری تاکید کرد:

تاثیر منفی اراضی خُردکشاورزی دربهره وری تولید/ تداوم تولید مشتری صادراتی را حفظ می کند

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه خرد بودن اراضی کشاورزی مانعی برای ایجاد مشتری ثابت برای صادرات محصولات کشاورزی است،گفت:رمز ایجاد مشتری ثابت صادراتی را باید در تداوم تولید جستجو کرد.
تاثیر منفی اراضی خُردکشاورزی دربهره وری تولید/ تداوم تولید مشتری صادراتی را حفظ می کند عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه خرد بودن اراضی کشاورزی مانعی برای ایجاد مشتری ثابت برای صادرات محصولات کشاورزی است،گفت:رمز ایجاد مشتری ثابت صادراتی را باید در تداوم تولید جستجو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109791653479.jpg تاثیر,منفی,اراضی,خُردکشاورزی,دربهره,وری,تولید/,تداوم,تولید,مشتری,صادراتی,را,حفظ,می,کند, Icana

علی اکبری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر منفی اراضی خرد کشاورزی  دربهره وری تولید،گفت: متاسفانه فرایند تولید منسجم نیست؛زیرا اراضی کشاورزی ما  خرد و کوچک  هستند و بدیهی است که در این راستا بهره وری تولید نیز کاهش می یابد.

کوچک بودن اراضی کشاورزی مانعی برای ایجاد مشتری ثابت برای تولیدات صادراتی

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:کوچک بودن اراضی کشاورزی مانعی برای ایجاد مشتری ثابت برای تولید صادراتی به شمار می آید؛زیرا صادرات محصولات کشاورزی  نیازمند تداوم صادراتی و حجم تولید برطبق  نظرمشتریان صادراتی عملیاتی می شود.

وی ادامه داد:خرد بودن اراضی کشاورزی عاملی است که  نمی گذارد زنجیره تولید به سمت بهره وری تولید در جهت صادرات  حرکت کند و این در حالی است که کوچک بودن اراضی کشاورزی  نمی گذارد که محصول برطبق میزان نیاز صادراتی مشتریان خارجی به زیرکشت برود.

اکبری با بیان اینکه رمز ایجاد مشتری ثابت صادراتی را باید در تداوم تولید صادراتی  جستجو کرد،افزود:بازارهای صادراتی محصولات کشاورزی فرصت مناسبی برای صادرات  مازاد تولید  محصولات  کشاورزی  به شمار می آید؛اما حفظ این نوع بازارها در صنعت کشاورزی نیازمند تسطیح اراضی است تا بتوان برطبق نیاز مشتری محصول را صادر کرد و لازمه این امر متصل شدن منابع تولید است.

عضوکمیسیون  کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه حذف نگاه سیاسی  در عرصه واردات و  تولید  محصولات کشاورزی باید در دستورکار قرار بگیرد،یادآورشد:شکل گیری تولید  با رعایت زنجیره های تولید عاملی برای محقق شدن اهداف اقتصاد مقاومتی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet