ایام محرم 1398
1395/09/01 12:00:14
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

مسکن در ایران گران تر از کشورهای اروپایی/ بازنگری در شرایط تسهیلات دهی مسکن ضروری است

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت تامین مسکن ارزان برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه،گفت: مسکن در ایران گران تر از کشورهای اروپایی است.
مسکن در ایران گران تر از کشورهای اروپایی/ بازنگری در شرایط تسهیلات دهی مسکن ضروری است رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت تامین مسکن ارزان برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه،گفت: مسکن در ایران گران تر از کشورهای اروپایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101342847653.jpg مسکن,در,ایران,گران,تر,از,کشورهای,اروپایی/,بازنگری,در,شرایط,تسهیلات,دهی,مسکن,ضروری,است Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت تامین مسکن ارزان برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه،گفت:درحال حاضر درکشور حجم زیادی از درآمد خانوار را هزینه مسکن دربرگرفته و خرید خانه در برخی نقاط کشور گران تر از کشورهای اروپایی است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هیچ جای دنیا خرید مسکن با مشقت های موجود در ایران نیست،افزود:بی برنامگی در بحث مسکن مشکلات بسیاری را برای اقشار مختلف جامعه ایجاد کرده است.

افزایش اجاره نشینی زنگ خطری است

وی با تاکید براینکه در سال های اخیر اجاره نشینی افزایش یافته است،تصریح کرد:با کاهش قدرت خرید مردم درنتیجه رشد نجومی قیمت مسکن هر روز تقاضا برای اجاره نشینی بیشتر شده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه سیاست های فعلی وزارت راه وشهرسازی در بحث مسکن برای خانه دار شدن مردم باید مورد بازنگری جدی قرار بگیرد،گفت:تشویق به ازدواج جوانان بدون درنظر گرفتن پیش شرط های لازم همچون مسکن راه به جایی نخواهد برد.

کمیسیون عمران مجلس در خصوص وضعیت فعلی بازار مسکن بارها به مسئولان تذکر داده است

وی با تاکید براینکه کمیسیون عمران مجلس بارها در خصوص وضعیت فعلی بازار مسکن به مسئولان تذکر داده است،افزود: با وجود اینکه مسئولان درخصوص مسکن مدعی انجام کارهای مختلفی هستند؛اما تاکنون اتفاقی رخ نداده است.

نرخ سود های نجومی وام خرید مسکن عاملی بازدارنده در این مسیر است

این نماینده مردم درمجلس دهم،ادامه داد:تسهیلات دهی در بحث مسکن شاید سیاست خوبی برای خانه دارکردن مردم باشد؛اما نرخ سود های نجومی عاملی بازدارنده در این مسیر است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: برای ساماندهی به بازار مسکن نیازمند اتخاذ تدابیر مناسبی هستیم تا اقشار نیازمند جامعه بتوانند در شرایط فعلی خانه دار شوند که در این راستا کمیسیون عمران مجلس به جد پیگیر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet