هدر موبایل
1395/09/01 14:43:09
سرویس سیاسی
میرزایی با اشاره به برگزاری اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه در تهران:

برگزاری کمیسیون مشترک ایران و فرانسه نشان دهنده تمایل اروپا به تعمیق روابط با تهران است

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری کمیسیون مشترک ایران و فرانسه نشان دهنده تمایل اروپا به تعمیق روابط با تهران است و این موضوع با وجود رئیس جمهور شدن ترامپ، پیام خاصی دارد.
برگزاری کمیسیون مشترک ایران و فرانسه نشان دهنده تمایل اروپا به تعمیق روابط با تهران است نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری کمیسیون مشترک ایران و فرانسه نشان دهنده تمایل اروپا به تعمیق روابط با تهران است و این موضوع با وجود رئیس جمهور شدن ترامپ، پیام خاصی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103843216828.jpg برگزاری,کمیسیون,مشترک,ایران,و,فرانسه,نشان,دهنده,تمایل,اروپا,به,تعمیق,روابط,با,تهران,است Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه بعد از سال‌ها مجددا به ریاست وزرای خارجه دو کشور در نیمه دوم ژانویه در تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: نفس برگزاری این کمیسیون مشترک نشان دهنده آن است که اراده سیاسی برای تعمیق روابط از جمله روابط اقتصادی وجود دارد و این نشان دهنده گسترش روابط در آینده دو کشور است.

نماینده مردم اسلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با زحماتی که دولت یازدهم و دستگاه سیاست خارجی آن متحمل شده‌اند، بعد از یک دوره فطرت در روابط، به این مرحله رسیده‌ایم و این می تواند در گسترش روابط ایران و اتحادیه اروپا نیز تاثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرانسه، آلمان، انگلستان و ایتالیا کشورهای تاثیرگذار در اتحادیه اروپا هستند و حضور فرانسوی‍‌ها در صنعت ایران و سرمایه گذاری آن‌ها، سبب می شود که سایر کشورها نیز به حضور در ایران ترغیب شوند.

میرزایی متذکر شد: هر چند این کشورها عضو اتحادیه اروپا هستند ولی برای حضور در بازار های خاورمیانه و بازار اقتصادی ایران، بین این کشورها رقابت وجود دارد. حضور این کشورها سبب می شود که سایر دولت های اروپایی نیز به گسترش روابط با ایران ترغیب شوند.

وی افزود: اگر این کمسیون مشترک بین ایران و فرانسه در ژانویه برگزار شود به معنای آن است که با وجود روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، فرانسه به گسترش روابط خود با ایران کاملا معتقد است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet