هدر موبایل
1395/09/03 09:50:38
سرویس اقتصادی
کبیری مطرح کرد:

ضرورت وضع قوانین متقن برای جلوگیری از واردات کالاهای مصرفی آمریکا/ واردات کالای لوکس ضرورت امروز اقتصاد کشور نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:با توجه به اعتقاد جدی و راسخی که باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، نباید بعد از رفع تحریم ها به یک واردکننده صرف کالا تبدیل شد.
ضرورت وضع قوانین متقن برای جلوگیری از واردات کالاهای مصرفی آمریکا/ واردات کالای لوکس ضرورت امروز اقتصاد کشور نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:با توجه به اعتقاد جدی و راسخی که باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، نباید بعد از رفع تحریم ها به یک واردکننده صرف کالا تبدیل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109726966670.jpg ضرورت,وضع,قوانین,متقن,برای,جلوگیری,از,واردات,کالاهای,مصرفی,آمریکا/,واردات,کالای,لوکس,ضرورت,امروز,اقتصاد,کشور,نیست Icana

سیدتقی کبیری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به تقدیم طرح دوفوریتی ممنوعیت ‌خرید هرگونه‌ کالای مصرفی از آمریکا به هیئت‌ رییسه،گفت:آمریکا در طول 37 سال گذشته خصومت خود را با جمهوری اسلامی ایران نشان داده است و این موضوع ارتباطی به تغییر دولت ها درکشور ندارد و برهمین اساس مجلس باید در واکنش به اقدامات آمریکا ورود کند که تهیه طرح دوفوریتی ممنوعیت ‌خرید هرگونه‌ کالای مصرفی از آمریکا درهمین راستا است.

نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه عکس العمل در برابر تمدید تحریم ها علیه ایران توسط آمریکا تدابیر ویژه خود را می طلبد،افزود:نمایندگان مجلس در برهه کنونی نسبت به واردات کالاهای آمریکایی به کشور حساس هستند و ایران باید با عدم استفاده از کالاهای مصرفی آمریکا نشان دهد که دربرابر اقدامات این کشور واکنش متناسب خواهد داشت.

واردات کالای لوکس ضرورت امروز اقتصاد کشور نیست

کبیری بااشاره به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص ممنوعیت واردات هرگونه محصولات مصرفی از آمریکا،ادامه داد:در شرایطی که ایران هیچ گونه مراوداتی با کشور آمریکا ندارد،دلیلی برای واردات کالا از این کشور آن هم کالای مصرفی وجود ندارد و به جای آن نیز باید با همکاری با شرکت های صاحب نام دنیا در داخل کشور کالاهای با کیفیت تولید شود.

وی با تاکید براینکه واردات کالای لوکس ضرورت امروز اقتصاد کشور نیست،افزود:باتوجه به اعتقاد جدی و راسخی که باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، نباید بعد از رفع تحریم ها به یک واردکننده صرف کالا تبدیل شد.  

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه عدم استفاده ازکالاهای لوکس به ویژه آمریکایی نیازمند فرهنگ سازی درکشور است،تصریح کرد:علاوه بر فرهنگ سازی،باید قوانینی متقن برای ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا وضع شود و این قانون به خوبی توسط قوه مجریه اجرا شود،تا عدم نیازکشور به کشورهای سلطه گر آمریکا برهمگان مبرهن شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet