هدر موبایل
1395/09/02 16:15:48
سرویس سیاسی
ابوترابی با اشاره به برگزاری اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه در تهران:

لزوم توجه به جلوگیری از تکرار تاریخ در همکاری‌های جدید ایران و فرانسه/ پاریس نسبت به تعهدات خود پایبند باشد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران و فرانسه منافع مشترک فراوانی دارند که می توان این منافع را تامین کرد، گفت: امیدواریم فرانسوی ها مانند مراتب قبلی رفتار نکنند.
لزوم توجه به جلوگیری از تکرار تاریخ در همکاری‌های جدید ایران و فرانسه/ پاریس نسبت به تعهدات خود پایبند باشد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران و فرانسه منافع مشترک فراوانی دارند که می توان این منافع را تامین کرد، گفت: امیدواریم فرانسوی ها مانند مراتب قبلی رفتار نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg لزوم,توجه,به,جلوگیری,از,تکرار,تاریخ,در,همکاری‌های,جدید,ایران,و,فرانسه/,پاریس,نسبت,به,تعهدات,خود,پایبند,باشد Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه اولین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و فرانسه بعد از سال‌ها مجددا به ریاست وزرای خارجه دو کشور در نیمه دوم ژانویه در تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: امیدواریم فرانسوی ها بر روی مواضعی که اتخاذ می کنند، وفادار بمانند و همانند گذشته قراردادها به گونه ای با ایران منعقد نشود که خسارت سنگینی را برای کشور ما به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما در گذشته بنا بر مصلحت‌هایی کوتاه آمده‌ایم ولی در این نوبت فرانسوی‌ها بر روی تعهداتی که می‌دهند باید وفا دار و نسبت به قراردادهای منعقد شده فی ما بین پایبند باشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع هم به نفع جمهوری اسلامی ایران است و هم به نفع فرانسه است و اگر این موضوع محقق شود، منافع مشترک بسیار زیادی داریم که سبب می‍‌شود شرکای خوبی باشیم.

ابوترابی متذکر شد: ایران در اروپا، و فرانسه در آسیا به دنبال منافع خود هستند و جمهوری اسلامی ایران می تواند در آسیا ظرفیت خوبی برای فرانسه ایجاد کند.

وی افزود: همچنین فرانسه نیز می تواند با تعمیق روابط خود با ایران ظرفیت مناسبی را برای کشور ما در اروپا ایجاد کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران و فرانسه منافع مشترک فراوانی دارند که می توان این منافع را تامین کرد، گفت: امیدواریم فرانسوی ها مانند مراتب قبلی رفتار نکنند و به تعهدات خود وفادار باشند و ضررهایی که در نوبت گذشته به به خصوص در زمینه قراردادهای خودرو به کشور ما وارد کردند، در این نوبت تکرار نکنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet