هدر موبایل
1395/09/05 10:57:39
سرویس اقتصادی
مرادی:

سوال از وزیر اقتصاد به صحن علنی ارسال شد/محور سوال؛ واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، از ارجاع سوالش از طیب نیا درباره واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال به صحن علنی مجلس خبر داد.
سوال از وزیر اقتصاد به صحن علنی ارسال شد/محور سوال؛ واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، از ارجاع سوالش از طیب نیا درباره واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال به صحن علنی مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105176077290.jpg سوال,از,وزیر,اقتصاد,به,صحن,علنی,ارسال,شد/محور,سوال؛,واگذاری,آلومینیوم,المهدی,و,هرمزال Icana

احمد مرادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح سوالش از وزیر اقتصاد درخصوص آلومینیوم المهدی و هرمزال در کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:توضیحات وزیر اقتصاد در خصوص نحوه واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال قانع کننده نبود و به همین جهت سوال به صحن علنی مجلس ارسال شد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت اقتصاد به گزارشات دیوان محاسبات و سازمان بازرسی بی توجهی کرده است، افزود: در واگذاری آلومینیوم المهدی به بخش خصوصی به بهانه اجرای اصل 44 ملاحظات قانونی رعایت نشده است، هیچ شخصی مخالف اجرای اصل 44 نیست، اما در اجرای اصل 44 ملاحظات قانونی باید رعایت شود.

وزیر اقتصاد اظهار داشته که در واگذاری های اصل 44 اهلیت در نظر گرفته نمی شود

مرادی با بیان اینکه بنابر اظهارات وزیر اقتصاد ارزش اصلی آلومینیوم المهدی سه هزار و 200 میلیارد تومان است، ادامه داد:بنابر توضیحات طیب نیا آلومینیوم به قیمت 800 میلیارد تومان با اقساط 7 ساله فروخته شده است، و توجیه آنها برای این اقدام زیان دهی آلومینیوم بوده است، حتی اگر زیان ده بوده نباید چنین اقدام ویرانگری با این مجتمع بزرگ آلومینیومی انجام می گرفته است.

وی با بیان اینکه در سوال از وزیر اقتصاد عنوان شد که فرد خریدار آلومینیوم المهدی اهلیت ندارد، یادآور شد:وزیر اذعان داشت که اهلیت در نظر گرفته نشده و در واگذاری ها مقرر نشده که اهلیت در نظر گرفته شود و اگر اهلیت در نظر گرفته شود، مشکلات دیگری رخ می دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه آلومینیوم المهدی باید دوباره در مزایده واگذار شود، تصریح کرد:در رقابتی مناسب مجتمع آلومینیوم باید به بهترین پیشنهاد دهنده واگذار شود و در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی برای رسیدگی به این واگذاری دادگاه ویژه ای خارج از مجموعه دولت تشکیل شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet