هدر موبایل
1395/09/05 14:51:28
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

چشم طمع پدر طالبان دنبال کابل/ توطئه آلوده سازی اقتصاد افغانستان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پدرطالبان با ادعای تسهیل مذاکرات صلح یا آلوده سازی اقتصادی افغانستان به دنبال بازگشت به کابل است.
چشم طمع پدر طالبان دنبال کابل/ توطئه آلوده سازی اقتصاد افغانستان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پدرطالبان با ادعای تسهیل مذاکرات صلح یا آلوده سازی اقتصادی افغانستان به دنبال بازگشت به کابل است. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg چشم,طمع,پدر,طالبان,دنبال,کابل/,توطئه,آلوده,سازی,اقتصاد,افغانستان Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن مشکوک خواندن تلاش های ریاض برای نزدیک شدن به کابل گفت: رژیم سعودی در جریان جنگ با ارتش سرخ و سال های داخلی افغانستان از طالبان و القاعده حمایت کرد تا جایی که به عنوان تنها حامی تروریسم طالبان را به رسمیت شناخت.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: رژیم سعودی به عنوان بزرگ ترین حامی طالبان شریک جرم تروریست ها در کشتار مردم افغانستان بوده و دست های کابل به خون مردم افغان آغشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: رژیم سعودی اصلی ترین دلیل ادامه ناامنی در افغانستان است که حالا تلاش می کند علاوه بر طالبان و القاعده ، پای داعش را نیز به افغانستان باز کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با ابراز نگرانی نسبت به توطئه های سعودی علیه افغانستان گفت: پدرطالبان با عنوان جدید دنبال راه بازگشت به کابل است.

وی تاکید کرد: رژیم سعودی مدعی اس که می تواند مذاکرات سازش کابل با طالبان و فرآیند صلح افغانستان را تسهیل کند درحالی که در اتفاق تروریستی در خاورمیانه و جهان می توان رد پای ریاض را به خوبی مشاهده کرد.

نقوی حسینی خاطر نشان کرد: ارائه مشوق های مالی از طریق دلارهای کثیف توطئه دیگری است که ریاض از طریق آن تلاش می کند اقتصاد افغانستان را آلود کند.

وی ادامه داد: چشم طمع ریاض دنبال کابل کابل است تا ضمن دست یابی به منابع ملی افغانستان در مرزهای شرقی ایران ناامنی های جدیدی ایجاد شود.

این نماینده مجلس دهم گفت: سعودی ها چشم دیدن رفاقت افغانستان با ایران را ندارند ظرف چند سال اخیر در شهرهای بزرگ این کشور نظیر کابل و هرات از طریق مزدوران محلی جنجال و اقدامات میدانی را دنبال کرده اند اما اشتراکات تاریخی ، مذهبی و اجتماعی این توطئه ها را ناکام گذاشته است.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet