هدر موبایل
1395/09/10 11:29:00
سرویس سیاسی
ذوالنوری تشریح کرد:

هراس اروپا از اردوغان / چشم انداز تیره روابط آنکارا و بروکسل

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: : باتوجه اسلام هراسی غرب ، نگاه تحقیرآمیز بروکسل ورفتارهای عجولانه اردوغان ، تهدیدات امنیتی از جانب آنکارا برای بروکسل پررنگ تر خواهد شد و چشم انداز روابط ترکیه با اروپا به شدت تیره و تار است.
هراس اروپا از اردوغان / چشم انداز تیره روابط آنکارا و بروکسل عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: : باتوجه اسلام هراسی غرب ، نگاه تحقیرآمیز بروکسل ورفتارهای عجولانه اردوغان ، تهدیدات امنیتی از جانب آنکارا برای بروکسل پررنگ تر خواهد شد و چشم انداز روابط ترکیه با اروپا به شدت تیره و تار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101416007975.jpg هراس,اروپا,از,اردوغان,/,چشم,انداز,تیره,روابط,آنکارا,و,بروکسل Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: اتحادیه اروپا با قطعنامه ای پارلمانی سدی جدید در راه 3دهه تلاش های آنکارا برای رسیدن به بروکسل ایجاد کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: قسمتی از خاک ترکیه در قاره اروپا قرار دارد و اساسا همین موقعیت جغرافیایی می تواند زمینه ساز عضویت این کشور در اتحادیه اروپایی باشد.

وی در ادامه افزود: اتحادیه اروپایی باتوجه به جهان سومی بودن ترکیه ظاهرا تمایلی به عضویت آنکارا ندارد اما در باطن آنها نمی خواهند یک کشور مسلمان را در کنار خود بپذیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بعید دانستن عضویت ترکیه در اتحادیه اروپایی گفت: ویژگی خودبرتربینی غول های صنعتی اروپا به دلیل سابقه استعمارگری آنها مساله ای است که روی رفتارهای بروکسل همواره سنگینی کرده است.

وی تصریح کرد: کشورهای بلوک شرق پس از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی در مرزهای شرقی اروپا تلاش کردند با پذیرش استانداردهای غربی به عضویت اتحادیه اروپایی درآیند اما پس از استحاله فرهنگی شاهد نگاه تحقیرآمیز بروکسل هستند.

ذوالنور گفت: نگاه تحقیر آمیز بروکس در کنار اسلام هراسی غرب مانع اساسی در راه رسیدن ترکیه به اتحادیه اروپایی است.

چنگ اندازی اردوغان با رفتاری های متناقض

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که اردوغان گرفتار رفتارهای سینوسی و متناقض شده است ، گفت: کشورهای اروپایی دچار بی اعتمادی و حتی احساس تهدید از جانب رئیس جمهوری ترکیه شده اند.

وی تصریح کرد: اردوغان در خاورمیانه با رفتارهای سینوسی به صورت همه چنگ می زند و با هر رفتاری عده ای را آزار می دهد.

ذوالنوری با پیش کشیدن حمایت های ترکیه از تروریست های تکفیری گفت: آنکارا ظاهرا امروز درحال جنگ با تروریسم است اما باطنا از پنج سال پیش دست به هر اقدامی برای تسلیح و ترانزیت تروریست ها از استانبول زده است.

وی گفت: ترکیه آنچنان در رفتارهای خصمانه لجاجت کرد که جنگنده روسیه را در آسمان سوریه ساقط کرد با ایران در مواردی وارد تنش شد و خاک سوریه را مورد تعرض قرار داد.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: پارادوکس ترکیه محدود به بحث تروریسم نیست و آنها در مورد رژیم صهیونیستی نیز رفتارهای دوگانه ای دارند به این صورت که از یک طرف تل آویو را محکوم می کنند اما از طرف دیگر با صهیونیست بده بستان مخفی دارند.

هراس اروپا از اردوغان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در نگاه اتحادیه اروپایی نه دشمنی و نه دوستی اردوغان هیچ کدام قابل اعتماد نیست.

وی گفت: اردوغان به دلیل نقش پررنگ آموزه های دینی در جامعه  ترکیه نمی تواند تمام استانداردهای غربی و استهاله فرهنگی را بپذیرد اما از طرف دیگر منافع استکباری غرب را نیز نادیده بگیرد و به همین دلیل دچار سرگیجه رفتاری شده است.

ذوالنوری با بیان این که کودتای نافرجام گولن در فضای اقدامات اردوغان شکل گرفت،گفت: امروز ارزش لیر به شدت سقوط کرده و اقتصاد ترکیه توان حرکت را از دست داده است.

وی در ادامه افزود: سقوط اقتصادی منجر به نارضایتی اجتماعی خواهد شد که با توجه به گسل های مدنی زلزله ای مهیب قابل پیش بینی است.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: اردوغان عضویت ترکیه در اتحادیه اروپایی را راه نجاتی می داند که باید آنکارا به هرقیمتی به آن دست پیدا اما رویگردانی بروکسل منجر به تشدید رفتارهای هیستریک رئیس جمهوری ترکیه شده است.

وی تشریح کرد: اردوغان با تهدید اعزام سیل پناهجویان درحقیقت برای ارسال تروریست های تکفیری به قاره سبز رجزخوانی کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها گفت: باتوجه به مجموعه شرایط موجود ورفتارهای عجولانه اردوغان ، تهدیدات امنیتی از جانب آنکارا برای بروکسل پررنگ تر خواهد شد و چشم انداز روابط ترکیه با اروپا به شدت تیره و تار است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet