هدر اصلی
1395/09/13 09:13:59
سرویس فرهنگی
پژمان فر:

آسیب‌رسانی محصولات فرهنگی قاچاق بیشتر از سایر کالاهاست/ لزوم تعامل میان وزارت فرهنگ و نیروی انتظامی

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است قاچاق محصولات در هر زمینه‌ای باشد آسیب‌رسان است اما آسیب قاچاق کالاهای فرهنگی به مراتب بیشتر است و علاوه بر تضعیف تولیدکننده، مصرف کننده را نیز در معرض آسیب‌ قرار می‌دهد.
آسیب‌رسانی محصولات فرهنگی قاچاق بیشتر از سایر کالاهاست/ لزوم تعامل میان وزارت فرهنگ و نیروی انتظامی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است قاچاق محصولات در هر زمینه‌ای باشد آسیب‌رسان است اما آسیب قاچاق کالاهای فرهنگی به مراتب بیشتر است و علاوه بر تضعیف تولیدکننده، مصرف کننده را نیز در معرض آسیب‌ قرار می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101279218664.jpg آسیب‌رسانی,محصولات,فرهنگی,قاچاق,بیشتر,از,سایر,کالاهاست/,لزوم,تعامل,میان,وزارت,فرهنگ و,نیروی,انتظامی Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رصد و برخورد نیروی انتظامی با عرضه کنندگان محصولات فرهنگی قاچاق گفت: قاچاق محصولات در هر زمینه‌ای باشد آسیب‌رسان است اما آسیب قاچاق کالاهای فرهنگی به مراتب بیشتر است و علاوه بر اینکه تولیدکننده و محصولاتش را ضعیف می‌کند، مصرف کننده را نیز در معرض آسیب‌هایی قرار می‌دهد چراکه کالاهای مضر و نامناسب به دست آنها می‌رسد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در مورد قاچاق محصولات فرهنگی گفت: باید یک تعامل و مشارکت جدی بین دستگاه‌های متولی که عمده آن وزارت فرهنگ و نیروی انتظامی هستند، وجود داشته باشد تا آنها با تعامل و هم‌افزایی با یکدیگر بتوانند جلوی این رفتار را بگیرند.

وی افزود: باید از حقوق قشر تولیدکننده محتوا که هنرمندان هستند و مجموعه‌ای که حاصل زحمت آن‌ها منجر به تولید یک فیلم و یک برنامه محتوایی می‌شود، دفاع شود تا تولیدات نامناسب در اختیار مصرف کننده قرار نگیرد و به نوعی حمایت از مصرف کننده ذیل وظایف حاکمیتی صورت بگیرد؛ این از وظایفی است که قانونگذار مشخص کرده و امیدواریم این کار صورت بگیرد.

پژمان‌فر با اشاره به لزوم ساز و کار جدی برای نظارت و ریشه‌یابی این موارد گفت: قانون تکلیف را در این موضوع مشخص کرده است که باید در یک فضای تعاملی کارها انجام شود؛ دستگاه تشخیص‌دهنده و متولی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و دستگاهی که باید از این موضوع حمایت کند، نیروی انتظامی است.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی به عنوان بازوی اجرایی در خدمت وزارت فرهنگ باید این عملکرد را حمایت کند و این که نیروی انتظامی به تنهایی وارد شود قطعاً به نتیجه نخواهد رسید.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: نیروی انتظامی خودش باید این کار را بکند و وزارت فرهنگ هم به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام بدهد زیرا دستگاه انتظامی و قوه‌ای که الزامات را بتواند پیگیری بکند، لازم دارد؛ به همین دلیل هم قانونگذار هر دوی اینها را توأم با یکدیگر دیده و باید با هم مشارکت داشته باشند تا کار به نتیجه برسد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet