هدر موبایل
1395/09/12 09:30:28
سرویس اجتماعی
حسین زاده تاکید کرد:

بی توجهی دولت ها نسل گونه های نادر جانوری را به مرز انقراض رسانده/ احیای نسل گونه ها نیازمند زمان و اعتبار

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه برای حفاظت از گونه های نادر جانوری سازمان حفاظت محیط زیست باید به سازمانی اجرایی تبدیل شود بر لزوم تخصیص اعتباری ویژه برای احیای نسل این گونه ها تاکید کرد.
بی توجهی دولت ها نسل گونه های نادر جانوری را به مرز انقراض رسانده/ احیای نسل گونه ها نیازمند زمان و اعتبار نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه برای حفاظت از گونه های نادر جانوری سازمان حفاظت محیط زیست باید به سازمانی اجرایی تبدیل شود بر لزوم تخصیص اعتباری ویژه برای احیای نسل این گونه ها تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105938892093.jpg بی,توجهی,دولت,ها,نسل,گونه,های,نادر,جانوری,را,به,مرز,انقراض,رسانده/,احیای,نسل,گونه,ها,نیازمند,زمان,و,اعتبار Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای حفاظت از گونه های در حال انقراض، گفت: باید با تمامی ابزارهای موجود در کشور در جهت حفظ گونه های نادر جانوری گام برداشت.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این راستا باید به ابزارهای لازم مانند پشتیبانی، پیشگیری، برنامه ریزی های مالی و نیروی انسانی توجه کرد؛ به طور حتم ضرورت دارد که تمامی این بخش ها برای حفاظت از گونه های نادر جانوری فعال شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم تخصیص منابع ویژه برای جلوگیری از انقراض نسل گونه های نادر جانوری تاکید کرد و یادآور شد: بهتر است این منابع در برنامه ششم توسعه دیده شود و بر اساس آن نسبت به بستن برنامه بودجه سنواتی اقدام  و به هدف حداقلی برای تثبیت شرایط در جهت احیای نسل گونه های نادر جانوری دست یافت.

حسین زاده یادآور شد: این اقدام منجر به تثبیت شرایط و سپس بهبود وضعیت و افزایش تعداد گونه های نادر جانوری خواهد شد.

وی با بیان اینکه احیای گونه های نادر جانوری نیاز به زمان و تخصیص ردیف اعتباری دارد در رابطه با عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: در این رابطه نمی توان به صورت انتزاعی اظهار نظر کرد زیرا وضعیت نامناسب گونه های نادر جانوری تنها مختص به این دولت نیست بلکه این موضوع ناشی از عملکرد ضعیف تمامی دولت ها در سنوات مختلف است و بی توجهی متولیان در تمامی سنوات موجب بغرنج شدن وضعیت گونه های در معرض انقراض شده است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم، یادآور شد: متاسفانه نسبت به حفظ و حراست  حیات وحش و گونه های نادر جانوری بی توجهی می شود در حالی که حیات وحش تاثیر زیادی در حفظ اکوسیستم و توسعه پایدار کشور دارند.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار در مجلس دهم، ادامه داد: باید به حفظ و گونه های نادر جانوری توجه و همچنین در برنامه های توسعه پایدار کشور چنین موضوعاتی ذکر شود.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم با بیان اینکه برای بهبود وضعیت محیط زیست و همچنین گونه های نادر جانوری سازمان حفاظت محیط زیست باید به سازمانی اجرایی تبدیل شود، تصریح کرد: باید دغدغه و آسیب های محیط زیستی به صورت جدی مشخص و ذکر شود و در کنار این برنامه و پروژه های ملی و اجرایی مناسبی برای آن تعریف کرد.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه احیای گونه های نادر جانوری عزم و همت ملی می طلبد، گفت: به روش های احیای گونه های نادر جانوری باید توجه کرد زیرا هر ساله تعداد زیادی از این گونه ها را به دلایل مختلف از دست می دهیم بدون اینکه تدابیر لازم برای احیای نسل آنها اندیشیده شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet