ایام محرم 1398
1395/09/08 17:21:00
سرویس سیاسی
مجیدی در مراسم افتتاحیه نهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی مطرح کرد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت نقش دیپلماسی پارلمانی برای رویارویی با چالش‌ها

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی با اشاره قدرت رو به گسترش پارلمان‌ها گفت: نقش دیپلماسی پارلمانی بسیار اهمیت دارد و باید برای رویارویی با چالش‌ها از این اهرم مؤثر استفاده کرد.
ضرورت استفاده از ظرفیت نقش دیپلماسی پارلمانی برای رویارویی با چالش‌ها دبیرکل مجمع مجالس آسیایی با اشاره قدرت رو به گسترش پارلمان‌ها گفت: نقش دیپلماسی پارلمانی بسیار اهمیت دارد و باید برای رویارویی با چالش‌ها از این اهرم مؤثر استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103003860630.jpg ضرورت,استفاده,از,ظرفیت,نقش,دیپلماسی,پارلمانی,برای,رویارویی,با,چالش‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نهمین مجمع عمومی مجمع مجالس آسیایی (APA)عصر امروز (دوشنبه ٨ آذرماه) در شهر سیم ریپ کامبوج با سخنرانی نایب رییس مجلس ملی کامبوج (رئیس ستاد برگزاری مجمع) آغاز شد و با سخنرانی محمد رضا مجیدی، دبیر کل APA ادامه یافت.

محمدرضا مجیدی در سخنرانی خود با یادآوری اینکه مجمع عمومی امسال APA در شرایط بسیار حساسی برگزار می شود، تلاش های مشترک و همکاری های چند جانبه کشورهای عضو APA را راه حل مناسب و منطقی برای حل معضلات قاره دانست.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی در این راستا نقش دیپلماسی پارلمانی را با توجه به قدرت رو به گسترش پارلمان، بسیار با اهمیت دانست و خواستار بهره برداری بیشتر کشورهای عضو از این اهرم مؤثر، برای رویارویی با چالش ها شد.

وی در پایان ضمن تشکر از اعضای APA برای اعتماد به وی و انتخابش به عنوان دبیر کل APA ، اطمینان داد که تمام تلاش خود را برای موفقیت این بررگترین نهاد پارلمانی قاره ی کهن آسیا، به کار خواهد بست.

پس از سخنرانی مجیدی، میان رضا ربانی، رئیس سنای پاکستان در سخنانی به تحولات و مشکلات جاری در جهان اشاره کرد و با برشمردن ظرفیت ها و توانمندی های قاره آسیا، خواستار اتحاد و همبستگی کشورهای آسیایی برای مقابله با چالش های موجود شد.

وى در بخش دیگری از سخنانش از فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبا، به عنوان یکی از بزرگترین رهبران ضد امپریالیسم نام برد و یاد وی را گرامی داشت.

در ادامه این نشست، هون سن، نخست وزیر کامبوج به سخنرانی پرداخت و در سخنانش به چالش های متعدد پیش روی کشورهای آسیایی، به ویژه چالش تروریسم، اشاره کرد و تنها راه رویارویی با این چالش ها را همبستگی و اتخاذ مواضع مشترک کشورهای آسیایی دانست.

وی همچنین با اظهار تأسف از اوضاع جاری در عراق، سوریه، یمن و لیبی، نسبت به گسترش بیشتر تروریسم هشدار داد و ضمن انتقاد از عدم تحرک مجامع بین المللی برای جلوگیری از گسترش روزافزون تروریسم، اظهار داشت: یقینآ بدون صلح امکان توسعه وجود ندارد و بدون توسعه ی پایدار مراقبت از صلح امکان پذیر نخواهد بود.

در ادامه این مراسم نیز سای چوم، رئیس سنای کامبوج طی سخنانی به حل مشکلات کشورش از طریق گفتگو اشاره کرد و خواستار تعمیم رویکرد گفتگو با هدف برد، برد، در حل مشکلات جهانی شد.

در پایان هنگ سامرین، رئیس مجلس نمایندگان کامبوج به عنوان آخرین سخنران مراسم افتتاحیه، خواستار تحرک بیشتر دیپلماسی پارلمانی برای حل چالش های قاره آسیا شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet