هدر موبایل
1395/09/12 12:18:50
سرویس سیاسی
سلیمی:

احراز هویت رای دهندگان با استفاده از کارت‌های ملی هوشمند تسهیل می‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مردم کارت های ملی هوشمند خود را دریافت نکرده‌اند، گفت: احراز هویت رای دهندگان با استفاده از این کارت‌های هوشمند تسهیل می‌شود.
احراز هویت رای دهندگان با استفاده از کارت‌های ملی هوشمند تسهیل می‌شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مردم کارت های ملی هوشمند خود را دریافت نکرده‌اند، گفت: احراز هویت رای دهندگان با استفاده از این کارت‌های هوشمند تسهیل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103525596454.jpg احراز,هویت,رای,دهندگان,با,استفاده,از,کارت‌های,ملی,هوشمند,تسهیل,می‌شود Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص موافقت شورای نگهبان با الکترونیکی شدن احراز هویت رأی‌دهندگان در انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: این موضوع می‌تواند یک نشانه مثبت برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی باشد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما امیدوار هستیم همه انتخابات ها به صورت الکترونیکی برگزار شود، بیان کرد: برای احراز هویت رای دهندگان به صورت الکترونیکی بسیاری از مردم کشور هنوز کارت ملی هوشمند خود را دریافت نکرده‌اند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه کارت‌های ملی هوشمند به دست تمام مردم برسد، احراز هویت رای دهندگان نیز تسهیل می‌شود، ولی تا همین جای کار نیز تصمیم شورای نگهبان گامی مثبت ارزیابی می‌شود.

سلیمی متذکر شد: امیدواریم دولت و شورای نگهبان به یک اتفاق نظر در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیکی برسند و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد را برطرف سازند، تا مانند کشورهای پیشرو بتوانیم انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.

وی در خصوص شرطی که شورای نگهبان برای استفاده از تجهیزات الکترونیکی جهت احراز هویت رای دهندگان قرار داده است، افزود: احتمالا وزارت اطلاعات و وزارت کشور در این زمینه اعلام نظر می‌کنند تا از ایجاد هرگونه مشکلی جلوگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet