هدر موبایل
1395/09/12 12:37:37
سرویس اقتصادی
مرادی:

واردات کالاهای مصرفی آمریکا خط قرمز کشور است/ مجلس اجازه واردات کالاهای آمریکایی را بی واسطه و با واسطه نمی دهد

عضوکمیسیون انرژی مجلس،با بیان اینکه واردات کالاهای مصرفی آمریکا خط قرمز کشور است،گفت:مجلس اجازه واردات کالاهای آمریکایی را بی واسطه و با واسطه نمی دهد.
واردات کالاهای مصرفی آمریکا خط قرمز کشور است/ مجلس اجازه واردات کالاهای آمریکایی را بی واسطه و با واسطه نمی دهد عضوکمیسیون انرژی مجلس،با بیان اینکه واردات کالاهای مصرفی آمریکا خط قرمز کشور است،گفت:مجلس اجازه واردات کالاهای آمریکایی را بی واسطه و با واسطه نمی دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106760793102.jpg واردات,کالاهای,مصرفی,آمریکا,خط,قرمز,کشور,است/,مجلس,اجازه,واردات,کالاهای,آمریکایی,را,بی,واسطه,و,با,واسطه,نمی,دهد Icana

احمد مرادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به تقدیم طرح دوفوریتی ممنوعیت ‌خرید هرگونه‌ کالای مصرفی از آمریکا به هیئت‌ رییسه مجلس،گفت:با تصویب طرح مجلس برای ممنوعیت واردات کالاهای آمریکایی به کشور جلوی ورود همه کالاهای ساخت ایالات متحده به کشور گرفته می شود.

نماینده مردم بندرعباس،قشم، ابوموسی،حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه دراین طرح قید تولید با واسطه یا بی واسطه منظور می شود، افزود: با ممنوعیت واردات کالاهای آمریکایی اجازه نمی دهیم آمریکایی ها از هیچ محل و تحت هیچ عنوانی،منفعت ببرند و بنابراین اگر این کالاها از طریق کشور دیگری وارد کشور شود،به نوعی قانون دور زده می شود و طرح دوفوریتی نمایندگان از این اقدامات جلوگیری می شود.

مجلس نسبت به واردات هرنوع کالای مصرفی آمریکایی حساس است

مرادی ادامه داد: قطعا با نگاهی به آمار کالاهای وارداتی می توان دریافت که بیشتر این کالاهای وارداتی را می توان در داخل کشور تولید کرد و به این ترتیب از واردات بی‌رویه و خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و سرمایه را در داخل کشور به کار بست و به این‌ ترتیب علاوه بر اشتغالزایی برای جوانان،در تولید کالا به خودکفایی می رسیم.

وی با بیان اینکه مجلس نسبت به واردات هرنوع کالای مصرفی که در آمریکا تولید می شود،حساس است، یادآور شد: واردات کالای لوکس ضرورت امروز اقتصاد کشور نیست و با توجه به اعتقاد جدی و راسخی که باید برای اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، نباید بعد از رفع تحریم ها به یک وارد کننده صرف تبدیل شویم.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص ممنوعیت واردات هرگونه کالای مصرفی آمریکایی،تصریح کرد:در شرایطی که ایران هیچ گونه مراوداتی با کشور آمریکا ندارد،دلیلی برای واردات کالا از این کشور آن هم کالای مصرفی به کشور وجود ندارد و  واردات کالاهای مصرفی از آمریکا خط قرمز کشور است و به جای آن نیز باید با فناوری های روز به کشور وارد شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet