شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/03/03 14:24:00
سرویس بین الملل

بروجردی: ارتباط با کشورهای آمریکای لاتین، نقطه قوت سیاست خارجی ایران است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور در حیاط خلوت آمریکا و ارتباط با کشورهای آمریکای لاتین، هنر جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: ما اگر این اصل را در عرصه سیاست خارجی قبول داشته باشیم که کشورهایی مثل آمریکا، انگلیس، فرانسه قطعا حافظ منافع ما نیستند و همه آنها هم سیاستشان تقابل با دولت فعلی است به راحتی می‌توان نتیجه گیری کرد که مجموعه سیاستگذاری و عملکردمان در صحنه سیاست خارجی حداقل خوشایند کشورهای بزرگ نبوده است.

بروجردی گفت: آنها به دنبال این هستند که کشور ما به لحاظ توانمندیمان در مسایل مهم و بحران‌های منطقه‌ای مثل عراق، افغانستان، خاورمیانه و مساله لبنان قدرت نمایی نکند. امروز نیز برای حل بحران افغانستان تصریح می‌کنند که بدون وجود ایران قابل طرح نیست این یعنی اقتدار ما در عرصه سیاست خارجی در مسایل مهم مربوط به بحران‌های منطقه که به نوعی بحران‌های جهانی هم است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ارتباط با رابطه با کشورهای آمریکای لاتین گفت: این هنر جمهوری اسلامی است که در حیاط خلوت آمریکا حضور پیدا کند و با این کشورها رابطه برقرار کند و میلیاردها دلار پروژه تعریف کند.

وی افزود: این مساله قطعا نقطه ضعف سیاست خارجی کشورمان نیست بلکه نقطه قوت است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه تصرح کرد: همچنین در خصوص مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: فضای مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری به طور طبیعی فضای نقد و پاسخگویی است.

بروجردی ادامه داد: فکر می‌کنم که عملا انتقادات در مدت باقی مانده افزایش یابد و پاسخ نیز داده خواهد شد. بنابراین در چنین فضای نقد و پاسخگویی فضا برای قضاوت مردم آماده‌تر خواهد شد که تصمیم خود را گرفته و رای خود را به صندوق‌های رای بیاندازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet