هدر موبایل
1395/09/13 14:34:02
سرویس اجتماعی
مافی:

فرونشست‌های مکرر پایتخت هشداری جدی است/شهرداری علت وقوع فرونشست ها را بررسی کند

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه شهرداری باید به فرونشست‌های مکرر پایتخت توجه جدی داشته باشد، گفت: فرونشست‌ها می‌تواند هشدار جدی برای پایتخت باشد.
فرونشست‌های مکرر پایتخت هشداری جدی است/شهرداری علت وقوع فرونشست ها را بررسی کند نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه شهرداری باید به فرونشست‌های مکرر پایتخت توجه جدی داشته باشد، گفت: فرونشست‌ها می‌تواند هشدار جدی برای پایتخت باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104656351219.jpg فرونشست‌های,مکرر,پایتخت,هشداری,جدی,است/شهرداری,علت,وقوع,فرونشست,ها,را,بررسی,کند Icana

پروانه مافی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به فرونشست روز گذشته زمین در خیابان ولیعصر، گفت: فرونشست‌های مکرر در تهران که از مناطق جنوبی و غربی شهر آغاز شده در واقع می تواند اعلام خطری باشد که باید به آن توجه شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارشناسان معتقدند فرونشست روز گذشته در خیابان ولیعصر در محدوده پارک ساعی ناشی از اشکال به وجود آمده در منبع آب خصوصی بوده است، تصریح کرد: گفته شده منبعی که در حدود پنجاه سال پیش آب قنات‌ها را در خود جمع می‌کرده دچار مشکل و نهایتا فرونشست زمین شده  است، این اتفاق در این صورت می‌تواند حادثه موردی و خاص درنظر گرفته شود اما با توجه به فرونشست‌های اخیر در سایر مناطق غربی و جنوبی باید به این موضوع توجه جدی شود.

وی افزود: شهرداری باید با جدیت نسبت به بررسی علل فرونشست‌های اخیر تهران کارهای کارشناسی کند، خوشبختانه فرونشست‌ها منجر به تلفات جانی حین حادثه نشده که البته این موضوع نباید دلیلی برای عدم پیگیری باشد.

مافی در واکنش به اظهار نظر برخی از کارشناسان مبنی بر اینکه فرونشست‌ها مقدمه حادثه بزرگ خواهد بود، گفت: قضاوت در این زمینه سخت بوده و نیازمند تخصص است اما در هر حال برای جلوگیری از وقوع حادثه بزرگ، شهرداری باید بخش مدیریت بحران خود را تقویت کند و به مطالعات خود سرعت بخشد.

این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: فرونشست‌ها را نباید بنا به دلایل مطرح چون نشست گاز یا ترکیدن لوله آب رها کرد، این فرونشست‌ها می‌تواند هشداری باشد لذا باید مدیریت بحران پایتخت به آن توجه خاص داشته باشد.

 نایب رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اصلاح قانون مدیریت بحران تحت عنوان لایحه حوادث غیرمترقبه، گفت: این لایحه که در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس در حال بررسی است می‌تواند در موارد مذکور منجر به همکاری و هماهنگی گسترده سازمان‌های مربوطه و تاثیر بسزایی در مدیریت بحران شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، سرهنگ حسن عابدی جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ظهر جمعه (12 آذر ماه) از نشست آسفالت بخشی در خیابان ولیعصر (عج) در محدوده سه‌راه پسیان خبر داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet