هدر موبایل
1395/09/15 14:38:16
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی:

همکاری معارضین سوری با القاعده و داعش / فضا سازی برای ادامه حمایت از معارضین

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیل تغییر احتمالی رفتار آمریکا در قبال سوریه با برنامه های ترامپ گفت: معارضین سوری همواره با گروه هایی نظیر داعش و القاعده همکاری داشته اند اما امروز مراکز تصمیم ساز آمریکا به دنبال فضاسازی برای ادامه حمایت از آنها هستند.
همکاری معارضین سوری با القاعده و داعش / فضا سازی برای ادامه حمایت از معارضین نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیل تغییر احتمالی رفتار آمریکا در قبال سوریه با برنامه های ترامپ گفت: معارضین سوری همواره با گروه هایی نظیر داعش و القاعده همکاری داشته اند اما امروز مراکز تصمیم ساز آمریکا به دنبال فضاسازی برای ادامه حمایت از آنها هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108226537844.jpg همکاری,معارضین,سوری,با,القاعده,و,داعش,/,فضا,سازی,برای,ادامه,حمایت,از,معارضین Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: غرب در وضعیت اسفناک جنگ سوریه و کشتار مردم این کشور توسط گروه های تروریستی دخیل بوده است.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با همراهی رژیم سعودی و برخی کشورهای منطقه با توهم این که توانایی ساقط کردن دمشق را دارند از گروه های معارض حمایت کردند اما به هیچ نتیجه ای دست نیافتند.

وی در ادامه افزود: آمریکا براساس استانداردهای دوگانه ای که در جنگ افغانستان داشت از ایجاد گروه های تروریستی تکفیری نظیر داعش و جبهه النصره توسط عربستان حمایت کرد تا غده سرطانی تروریسم گریبان مردم عراق ، سوریه و حتی کشورهای اروپایی را بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ائتلاف متحدین دمشق به عنوان تنها دشمنان حقیقی تروریسم در سوریه و عراق ایفای نقش کرده اند اما آمریکا همچنان با همان استانداردهای دوگانه پیشین برخورد می کند.

وی با اشاره به مواضع دونالد ترامپ درباره جنگ سوریه گفت: اگرچه تحلیل رفتاری سیاست خارجی رئیس جمهوری منتخب آمریکا زود است اما براساس گمانه زنی ها نزدیکی مواضع ترامپ به کرملین منجر به تغییراتی در رفتار واشنگتن در قبال جنگ سوریه خواهد شد.

دهقانی فیروز آبادی تصریح کرد: رسانه های آمریکایی و مراکز تصمیم ساز ایالات متحده با ایجاد ترس درباره رفتار گروه های شورشی با تغییر رفتار آمریکا هستند اما در واقعیت تفاوتی میان معارضین و تروریست ها وجود ندارد.

گفتنی است که  روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت که شورشیان مسلح سوری اگر حمایت واشنگتن را با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ از دست بدهند، به امکان ائتلاف با القاعده و دیگر گروه‌های تندرو می‌اندیشند.

ترامپ در کمپین‌های انتخاباتی خود گفته بود که بر مبارزه با داعش با هماهنگی روسیه و دولت دمشق متمرکز می‌شود و خود را از نزاع داخلی میان نیروهای حامی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و مخالفان دور می‌کند.

این روزنامه گزارش داد که مسئولان آمریکایی، کارشناسان منطقه‌ای و خود نیروهای مخالف نیز این مساله را تایید و تاکید کرده‌اند که امکان نزدیک شدن به القاعده و دیگر گروه‌های تندرو را که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس سلاح‌های بسیاری به آنها می‌دهند، بررسی می‌کنند و گزینه دوم نیز انتقال به استراتژی جنگ چریکی و حملات مشخص به پایگاه‌های نیروهای سوری و روسی است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet