شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/09/15 14:05:28
سرویس اجتماعی
شیران خراسانی خبر داد:

پیگیری احیای صندوق اندوخته ازدواج برای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان در لایحه 96

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان از سوی دولت خبر داد وگفت: به صورت جدی پیگیر احیای صندوق اندوخته ازدواج جوانان هستیم.
پیگیری احیای صندوق اندوخته ازدواج برای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان در لایحه 96 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان از سوی دولت خبر داد وگفت: به صورت جدی پیگیر احیای صندوق اندوخته ازدواج جوانان هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201609100218115962.jpg پیگیری,احیای,صندوق,اندوخته,ازدواج,برای,اجرای,قانون,تسهیل,ازدواج,جوانان,در,لایحه,96 Icana

رضا شیران خراسانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان خبر داد و در رابطه با این قانون، افزود: برای اجرای این قانون صندوقی دیده شده بود که این صندوق وظیفه داشته در حوزه اشتغال، مسکن و برخی از هزینه‌های حوزه ازدواج فعالیت کند که در نخستین سال حدود 320 میلیارد تومان در بودجه سال 1385 برای این صندوق دیده شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در سال 1386 هیات وزیران و شورای عالی اداری طی مصوبه‌ای ادغام این صندوق و تشکیل صندوق جدیدی به نام مهر امام رضا (ع) را تصویب کردند که صندوق مذکور به مدت یک الی دو سال در حوزه ازدواج جوانان فعالیت کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نهایت صندوق  مهر امام رضا (ع) در حوزه مشاغل خانگی و روستایی به فعالیت پرداخت که امروز این صندوق عنوان صندوق کارآفرینی امید را یدک می کشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم، یادآور شد: بنابراین به دلیل آنکه پشتوانه مالی از صندوق تسهیل ازدواج جوانان گرفته شد قانون تسهیل ازدواج  به عنوان قانونی مطرود شناخته و اجرایی نشد و تنها بندی که از قانون تسهیل ازدواج اجرا شد تحت عنوان محل خدمت دوره نظام وظیفه سربازان متاهل بوده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به مشکلات بی شماری که جوانان برای ازدواج با آن مواجه هستند به صورت جدی به دنبال آن هستیم منابع و ردیف اعتباری لازم را در بودجه 96 برای احیای صندوق ازدوج جوانان در نظر بگیریم تا قانون تسهیل ازدواج روند اجرایی به خود بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet