هدر موبایل
1388/03/03 14:35:00
سرویس صحن

نماینده اهواز: حضور در انتخابات گامی مهم در جهت تعیین سرنوشت کشور است

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور آحاد ملت در پای صندوق‌ها علاوه بر این‌که وظیفه‌ای اسلامی و ملی است گام مهمی در جهت تعیین سرنوشت کشور است.

"سیدشریف حسینی" ناطق جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر اظهارداشت: انتخابات ریاست جمهوری عرض اندام ملی برای نمایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: حضور آحاد ملت در پای صندوق‌ها علاوه بر این‌که وظیفه‌ای اسلامی و ملی است گام مهمی در جهت تعیین سرنوشت کشور است.

نماینده اهواز در بخش از سخنان خود  با بیان اینکه  خوزستان در فراز و نشیب چندین هزار ساله خود در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی به حفظ حریم میهن اسلامی به نحو شایسته‌ای ادای دین کرده است، یادآور شد: هشت سال دفاع مقدس و تحمل صبورانه محرومیت‌های شدید جنگ تحمیلی و پس از آن دوران سازندگی، تنها در سایه همت عالی مردمان شریف این آب و خاک میسر بوده است. کلام تاریخی حضرت امام (ره) که فرمودند "خوزستان دین خویش را به خود و اسلام ادا کرد" نقطه عطفی است بر بیان داستان رشادت‌ها و دلاوری‌های مردم پاک و خونگرم این سرزمین، اما آیا ما مسوولان دین خود را به خوزستان ادا کرده‌ایم.

حسینی گفت: وقتی قرار است با انتقال آب شریان‌های حیاتی خوزستان قطع شود، وقتی درآمد نفت در دیگر مناطق هزینه می‌شود در حالی که آلودگی زیست محیطی آن تنها ارمغان خوزستانی‌هاست، وقتی خوزستان با این همه ثروت محروم‌ترین است، وقتی با داشتن 30 درصد آب‌های جاری کشور در برخی شهرها آب آشامیدنی نیست، وقتی خوزستان رتبه دوم بیکاری را به خود اختصاص داده است، وقتی استان در بخش بهداشت رتبه 24 کشور است، وقتی شاخص استان در بخش آموزش رتبه 28 کشور است و وقتی اهواز 400 هزار حاشیه‌نشین دارد و وقتی با تصویب عدم سرمایه‌گذاری در خوزستان این همه محرومیت به استان تحمیل شد، آیا می‌توان ادعا کرد که حق خوزستان ادا شده است؟

نماینده اهواز تصریح کرد: اگر محرومیت‌ها و آسیب‌های ناشی از جنگ عادلانه تقسیم می‌شدند، اگر دستور مقام معظم رهبری در سال 75 برای آبی کردن 800 هزار هکتار اراضی دیم پس از گذشت 12 سال اجرایی شده بود، اگر سهم خوزستان از درآمدهای نفتی به عدالت تقسیم می‌شد و اگر به استان مجروح هشت سال دفاع مقدس همانند سایر استان‌های نور چشمی نیم نگاهی می‌شد هرگز شاهد وضعیت کنونی خوزستان نبودیم.

وی گفت: سرزمینی که خیابان‌هایش به بهشت خدا گشوده می‌شد اینک بیکاری و اعتیاد به جان جوانان این استان آسمانی افتاده است، واقعیت تلخ و جانکاه این است که خوزستانی‌ها هشت سال قربانی جنگ تحمیلی شدند و سال‌هاست در آتش باند‌بازی‌های سیاسی، تقدم روابط بر کارآمدی و قومیت‌گرایی ناآگاهانه عین غفلت از قومیت‌ها و انتخاب‌ها و انتصاب‌های نادرست مسوولان می‌سوزند.

حسینی خاطر نشان کرد: آنچه برای رفع محرومیت‌ها در این استان و به ویژه مرکز آن انجام شده هرگز قابل قیاس با ویرانی زیرساخت‌های اقتصادی و فرهنگی نیست.

وی ادامه داد: در استانی که 80 درصد نفت، 60 درصد گاز، 34 درصد فولاد، 30 درصد آب‌های جاری، 46 درصد تولید شکر و 80 درصد انرژی برق آبی کشور را در خوی جای داده است متوسط نرخ بیکاری در آن هشت درصد بالاتر از متوسط کشوری است، این در حالی است که آمار نیروهای غیربومی در استان بیش از 73 هزار نفر گزارش شده است، از این رو جلوگیری از استخدام نیروهای غیربومی و اولویت ویژه به مناطق محروم و حاشیه شهر اهواز عین عدالت است.

نماینده اهوازیادآور شد: کشاورزی خوزستان با توجه به خشکسالی از وخامت خاصی رنج می‌برد و کشاورزان استان در تابستان گذشته از کشت صرف نظر کرده تا تامین آب شرب مردم استان امکان‌پذیر شود، ولی در زمستان نیز بخش زیادی از کشاورزان به علت بی‌آبی از کشت گندم محروم ماندند.

حسینی صدور دستور پرداخت سریع وام قرض‌الحسنه به مالباختگان شبکه‌های اقتصادی با عنایت به مصوبه هیات دولت، پیگیری و حل طوفان‌های شن در استان خوزستان با توجه به گذشت دو سال از بروز این پدیده،  حل مشکلات شرکت توسعه نیشکر، لوله‌سازی خوزستان، لوله‌سازی اهواز و تصفیه قند و شکر اهواز، ایجاد امنیت شغلی و تثبیت وضعیت کارکنان شاغل و بازگشت به کار نیروهای اخراجی، رفع مشکلات روستاهای محروم و مظلوم شهرستان اهواز را خواستارشد.

وی افزود: اختصاص سهمیه ویژه بنزین برای مناطق گرمسیری، جلوگیری از انتقال غیرکارشناسی آب به خارج از استان و حل مشکل آب شرب، تکمیل طرح جامع فاضلاب شهرهای اهواز، حمیدیه، ملاثانی، ویس و شیبان، استخدام نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با توجه به کمبود 17 هزار و 600 نفر معلم در استان دیگر مطالبات مردم خوزستان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet