ایام محرم 1398
1388/03/03 15:09:00
سرویس صحن

تجری: مجلس هشتم، مجلس را نماد عقلانیت و اقتدار نظام معرفی کرد

**فرهاد تجری گفت: رییس،‌ هیات رییسه و نمایندگان مجلس هشتم در یک ساله گذشته، مجلس را به عنوان نماد عقلانیت، اقتدار و سرمایه ارزشمندی برای نظام معرفی کردند.

نماینده‌ مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی ناطق جلسه علنی روز یکشنبه با تبریک سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: جا دارد در این روز که روز مقاومت، ایثار و پیروزی نام‌ گرفته از این تریبون مقدس از مردم قصر شیرین، شهر ایثار و سرپل ذهاب مشهد فاتح و گیلانغرب دومین شهر مقام کشور و بخش‌های این شهرستان که خود نماد مقاومت، ایثار و پیروزی هستند، سپاسگزاری کنم.

وی ادامه داد: جا دارد از مدیریت مدبرانه، اندیشمند فرزانه آقای دکتر لاریجانی و هیات رییسه و دقت نظر نمایندگان در یک سال گذشته که با تصویب قوانینی کارشناسانه و موضع‌گیری و نظارت آگاهانه مجلس را به عنوان نماد عقلانیت، اقتدار و سرمایه ارزشمند برای نظام معرفی کردند، تقدیر کنم.

نماینده قصر شیرین یادآور شد:همچنین  بر خود لازم می‌دانم از تلاش‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی دولت خدمتگزار و پرتلاش، ساده‌زیست و عدالت محور که طعم خدمت صادقانه را به اقصی نقاط کشور خصوصا قشر محروم و آسیب‌پذیر چشانده است، تشکر کنم.

تجری با قدردانی از زحمات ریاست قوه قضائیه آیت‌الله هاشمی شاهرودی تصریح کرد: از ایشان که در طول مدیریت ده ساله خود منشاء خدمات ارزنده‌ای برای این حوزه به خصوص در تهیه لوایح قضایی مناسب بوده اند، قدردانی می‌کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گقت: مردم طی روزهای آینده در مقابل آزمون دیگری از حیث داخلی و خارجی قرار دارند، لذا می‌طلبد مردم شریف و آگاه ایران اسلامی همچون گذشته با حضور سبز و پرشور خود لوح زرین دیگری بر افتخارات بیافزایند و با معیارهای برگرفته از روح و فلسفه انقلاب اسلامی و الهام از منویات حضرت امام (ره) و توصیه‌ی مقام معظم رهبری بر احراز شرایطی چون پایبندی به ارزش‌ها به عنوان شاخصی مهم، پایبندی به عدالت و خدمت، شجاعت، پرکاری، قاطعیت، روحیه تحول و نوآوری، ایستادگی در مقبال زیاده‌خواهی استکبار و احساس عزت ملی، رساندن خدمت به افراد محروم جامعه و خستگی ناپذیری در خدمت به مردم، امید دادن به مردم، انطباق شعارها و گفتمان دولت با شعارها و گفتمان حضرت امام، انتخابی صحیح و اصولی داشته باشند که هم تعیین کننده سیاست ادامه مسیر انقلاب و هم ناامید کننده برای دشمنان نظام گردد.

تجری خاطر نشان کرد:‌ توصیه من به کاندیداها رعایت فضای سالم انتخاباتی و پرهیز از تخریب و روی آوردن به اثبات خود و نه نفی دیگران و نقد منصفانه منطبق و همسان با ذهن عدالتخواه و حقیقت جوی جامعه است.

 

نماینده قصر شیرین با اشاره به مشکلات و مسائل حوزه‌ انتخابیه‌اش اظهار داشت: این مشکلات از زمان جنگ تحمیلی تا به حال مردم مومن و متعهد منطقه را رنج می‌دهد و ما امیدواریم  با متذکر شدن این کاستی‌ها مسئولان مربوطه نسبت به رفع آن اقدام جدی کنند.

وی افزود: پس از گذشت دو دهه از پایان جنگ تحمیلی هنوز درحوزه‌ انتخابیه‌ام شهر نفت شهر، خسروی و سومار و تعداد قابل توجهی از روستاها بازسازی نشده و ساکنین این دیار آواره‌گان 30 ساله هستند، گرچه طی چند هفته‌ گذشته با تصویب هیات دولت توافقات مناسبی در خصوص بازسازی این شهرها و روستاها صورت گرفته است.

تجری تصریح کرد: در چند سال گذشته شاهد بارش مکرر خاک در نقاط غربی، جنوبی کشور بوده‌ایم که مشکلات بهداشتی زیادی برای شهروندان خصوصا با وجود تعداد کثیری از جانبازان شیمیایی و دفاع مقدس را به وجود آورده است. لذا از دولت می‌خواهیم هر چه زودتر نسبت به مطالعه موضوع در ریشه‌یابی و شناسایی و رفع این مساله اقدام کند.

نماینده قصر شیرین در عین حال زحمات ریاست مجلس شورای و کمیسیون کشاورزی را در این خصوص قابل تقدیر دانست.

وی گفت: با توجه به پیگیری‌های مکرر و عنایت ویژه رییس‌جمهور و وزیر کشور در خصوص بازگشایی مرز بین‌المللی و رسمی خسروی امیدواریم شاهد بازگشایی این مرز و تردد زائران عتبات عالیات باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet