شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/09/19 12:26:58
سرویس اجتماعی
خدادادی خبر داد:

ارسال نامه به رئیس جمهور برای پیگیری علت اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان/ تاکنون گزارشی به مجلس ارایه نشده است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برای پیگیری علت اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج مکاتباتی با رئیس جمهور داشتیم، گفت: تاکنون هیچ گزارشی از سوی دولت در رابطه با عدم اجرای این قانون به کمیسیون ارائه نشده است.
ارسال نامه به رئیس جمهور برای پیگیری علت اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان/ تاکنون گزارشی به مجلس ارایه نشده است رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برای پیگیری علت اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج مکاتباتی با رئیس جمهور داشتیم، گفت: تاکنون هیچ گزارشی از سوی دولت در رابطه با عدم اجرای این قانون به کمیسیون ارائه نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108994161606.jpg ارسال,نامه,به,رئیس,جمهور,برای,پیگیری,علت,اجرایی,نشدن,قانون,تسهیل,ازدواج,جوانان/,تاکنون,گزارشی,به,مجلس,ارایه,نشده,است, Icana

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با قانون تسهیل ازدواج، گفت: این قانون در سال 84 از سوی مجلس تصویب شد که متاسفانه نسبت به اجرای کامل آن برای تسهیل ازدواج جوانان غفلت شد این در حالی است که جوانان ما در زمینه ازدواج با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای پیگیری علت اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج مکاتباتی با رئیس جمهور داشتیم، گفت: با این وجود تاکنون گزارشی از سوی دولت در رابطه با قانون تسهیل ازدواج به کمیسیون ارائه نشده است.

خدادادی با یادآوری ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری، گفت: از آنجایی که در سیاست های ابلاغی نسبت به ایجاد نهضت فراگیر ملی برای تسهیل و ازدواج موفق و آسان برای تمامی دختران و پسران تاکید شده بنابراین به دنبال پیگیری قانون تسهیل ازدواج از سوی دولت هستیم که در این رابطه نامه نگاری و مکاتباتی هم داشته ایم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری قانون حمایت از خانواده، گفت: قانون مذکور در سال 91 تصویب شد که  بر اساس آن قوه قضائیه موظف بود ظرف سه سال از تاریخ مصوب در جهت حمایت از خانواده ها در تمامی شهرستان ها شعب رسیدگی به دعاوی خانوادگی با محوریت خانواده را تشکیل دهد اما متاسفانه با وجود گذشت 4 سال از تصویب این قانون در هیچکدام از شهرستان ها، کلان شهرها و حتی پایتخت کشور نسبت به تشکیل این شعب هیچ اقدامی انجام نشد.

خدادادی ادامه داد: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری در جهت قانون حمایت از خانواده از سوی قوه قضائیه هم پیگیری هایی داشته ایم و همچنین نسبت به ارسال نامه به رئیس جمهور برای پیگیری علل اجرایی نشدن قوانین حمایت از خانواده، تسهیل ازدواج جوانان و همچنین مدیریت خدمات کشوری که مکمل همدیگر هستند اقدام کرده و عوامل و موانع عدم اجرای قوانین مذکور را جویا شدیم.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نامه مذکور به رئیس جمهور متذکر شدیم آیا خلاءهای قانونی علت عدم اجرای قوانین مذکور است  یا موانع اجرایی .

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به صورت جدی به دنبال پیگیری قوانین مذکور هستیم و تمامی تلاش و اهتمام خود را برای رفع موانع اجرایی به کار خواهیم برد؛ البته دولت در حال انجام اقداماتی برای تسهیل ازدواج جوانان است که مقرر شده پس از جمع بندی تمامی این اقدامات و پیگیری های لازم در رابطه با قوانین مذکور نتیجه نهایی را به سمع و نظر مقام معظم رهبری برسانیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet