ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1395/09/21 15:09:25
سرویس سیاسی
میرزایی:

رسیدن لایحه شفاف سازی هزینه‌ها به انتخابات سال آینده بعید است

با توجه به برنامه های کاری که در دستور کار مجلس شورای اسلامی از جمله بررسی برنامه ششم و لایحه بودجه سال ۹۶، بعید به نظر می رسد که لایحه جامع نظام انتخابات به انتخابات سال آینده برسد.
رسیدن لایحه شفاف سازی هزینه‌ها به انتخابات سال آینده بعید است با توجه به برنامه های کاری که در دستور کار مجلس شورای اسلامی از جمله بررسی برنامه ششم و لایحه بودجه سال ۹۶، بعید به نظر می رسد که لایحه جامع نظام انتخابات به انتخابات سال آینده برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103843216828.jpg ,رسیدن,لایحه,شفاف,سازی,هزینه‌ها,به,انتخابات,سال,آینده,بعید,است Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیدها که در سیاست‌های کلی انتخابات نیز مورد اشاره قرار گرفته است، اظهار داشت: در ارتباط با شفاف سازی هزینه های انتخاباتی کاندیداها، مجلس شورای اسلامی باید در کوتاه ترین زمان ممکن بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، در انتخابات ورود کند و قوانین مناسبی را نیز وضع کند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته وضع این قانون باید با همکاری شورای نگهبان، وزارت کشور و مرکز پژوهش‌ها باشد. در طول دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به اندازه کافی تجربه کسب کرده ایم و این تجربه را باید براب تدوین قوانین مناسب مبنا قرار دهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از معضلات ما در زمان انتخابات، بحث هزینه های انتخاباتی است. زیبنده جمهوری اسلامی ایران نیست که پس از گذشت سال ها، در این زمینه قانون روشنی نداشته باشیم که جنبه عملیاتی پیدا کند.

میرزایی متذکر شد: در این زمینه باید دقت لازم را داشته باشیم که قانون کلی تصویب نشود که توانایی اجرای آن را نداشته باشیم.

وی افزود: اگر کمیسیون های تخصصی و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی پیگیری کنند تا لایحه جامع نظام انتخابات هر چه سریعتر از طرف دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شود، نتایج بهتری حاصل می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری، لازم شده است که دولت، اصلاحاتی را بر روی این لایحه انجام شود، این اصلاحات کامل نشده و هنوز روند آن برای ابلاغ به مجلس شورای اسلامی طی نشده است که نیاز است تسریعی در این زمینه انجام شود.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه های کاری که در دستور کار مجلس شورای اسلامی از جمله بررسی برنامه ششم و لایحه بودجه سال ۹۶، بعید به نظر می رسد که لایحه جامع نظام انتخابات به انتخابات سال آینده برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet