پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/09/23 09:49:18
سرویس اجتماعی
رضایی مطرح کرد:

انتقاد از افزایش شاخص فقر و نابرابری در کشور/ مبارزه فرابخشی با فقر اولویت لایحه برنامه ششم توسعه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش شاخص فقر و نابرابری در کشور انتقاد کرد و گفت: در لایحه برنامه ششم به موضوع مبارزه با فقر به صورت فرابخشی توجه شده است.
انتقاد از افزایش شاخص فقر و نابرابری در کشور/ مبارزه فرابخشی با فقر اولویت لایحه برنامه ششم توسعه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش شاخص فقر و نابرابری در کشور انتقاد کرد و گفت: در لایحه برنامه ششم به موضوع مبارزه با فقر به صورت فرابخشی توجه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108336049787.jpg انتقاد,از,افزایش,شاخص,فقر,و,نابرابری,در,کشور/,مبارزه,فرابخشی,با,فقر,اولویت,لایحه,برنامه,ششم,توسعه Icana

مسعود رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بحث مبارزه با فقر جزو اولویت‌های لایحه برنامه ششم توسعه است، افزود: در این برنامه کلان اقتصادی به صورت همه جانبه و فرابخشی به موضوع فقر توجه شده و تمامی دستگاه ها موظف و مکلف شدند برای کاهش فقر از روش های مختلف استفاده کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری محورهای مطرح شده در برنامه لایحه برنامه ششم توسعه برای مبارزه با فقر و نابرابری در کشور، ادامه داد: رسیدگی به حاشیه نشینان، روستاییان و همچنین توجه به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به ویژه رایگان کردن هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش این نهادها در لایحه برنامه توسعه ذکر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به زنان سرپرست خانوار و همچنین زنان بدسرپرست نیز در لایحه برنامه توسعه توجه شده زیرا اقدام در جهت بهبود وضعیت حاشیه نشینان، روستاییان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین زنان آسیب دیده به نوعی تلاش برای کاهش فقر، نابرابری و کاهش شکاف طبقاتی در جامعه است.

رضایی معضل بیکاری را  عمده عامل موثر در پیدایش فقر عنوان کرد و گفت: بسیاری از جوانان و افراد جامعه بیکار هستند و نمی توانند از پس تامین مایحتاج خود و خانواده برآیند که این موضوع باعث افزایش فقر در جامعه شده است.

وی از افزایش شاخص فقر و نابرابری در جامعه انتقاد کرد و افزود: فقر بیشتر از آنکه دیده شود در جامعه وجود دارد بنابراین می طلبد سه قوه با تلاش همه جانبه در جهت کاهش و رفع فقر در جامعه گام های اساسی بردارند.

رضایی با انتقاد از اینکه فقر خطری است که به صورت جدی کشور را تهدید می کند، تصریح کرد: در زمینه فقر پیامبر ( ص ) می‌فرمایند:" اگر فقر از دری وارد شود ایمان از در دیگر خارج می شود".

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، ادامه داد: اگر در جهت مدیریت و رفع فقر در جامعه تلاش جدی صورت نگیرد ایمان، مذهب، اعتقادات و همچنین فرهنگ افراد دچار خدشه شده و از این طریق تبعات ناگواری متوجه جامعه خواهد شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با بیان اینکه دستگاه های ذی ربط تلاش هایی در زمینه کاهش فقر در جامعه داشته اما این تلاش ها موثر نبوده است، گفت: بنا به دلایلی مانند ضعف مدیریت یا عدم سرمایه گذاری درست شاهد مدیریت درست فقر از سوی دستگاه‌های ذی ربط نبودیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کمیته امداد و سازمان بهزیستی باید در جهت کاهش فقر در جامعه گام بردارند، تصریح کرد: علاوه بر این شهرداری‌ها می توانند برای کاهش فقر در جامعه همکاری لازم را با کمیته امداد و سازمان بهزیستی داشته و نهایت اهتمام خود را برای حمایت از افراد بی بضاعت و تهیدست به کار برد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet