خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/03/04 13:17:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: فتح خرمشهر حادثه بزرگی در تاریخ ایران بود

**رییس مجلس شورای اسلامی با حضور در رزمایش فداییان رهبر و فاتحان خرمشهر نیروهای سپاه استان تهران اظهار داشت: فتح خرمشهر یک حادثه بزرگ برای ایران بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" گفت: آنچه امروز در ایران از اقتدار شاهدیم ثمره تلاش‌های رزمندگان اسلام، ایثارگران، شهدا و راهنمایی‌های امام (ره) است.

وی با بیان این که ما امروز در شرایط متفاوتی از آن زمان قرار داریم گفت: سوم خرداد 61 که خرمشهر آزاد شد ما دوران سختی را پشت سرگذاشتیم و بهتر است همگان ابعاد مختلف این پیروزی بزرگ را بدانند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب امام راحل با دقت نظر و تیزهوشی جمهوری اسلامی را در شرایط مختلف نهادینه کردند، قانون اساسی را پس از تصویب به رای گذاشتند و قوای سه‌گانه و بخش‌های مختلف را شکل دادند.

لاریجانی با بیان این که در سال 59 نهادهای کشور شکل گرفته بود گفت: اگر تاریخ آن زمان را رقم بزنیم می‌بینیم بسیاری از گروهک‌ها مخالفت‌هایی می‌کردند که همه آنها شگردهایی بود برای اینکه نمی‌خواستند یک نظام اسلامی الهام بخش با نهادهای قانونی شکل گیرد.

وی خاطر نشان ساخت: در اولین انتخابات بنی‌صدر انتخاب شد که از وقتی این فرد ریاست جمهوری را در دست گرفت به جای این که وقت خود را صرف مسائل اساسی کشور کند، صرف ستیز در مسائل داخلی نمود.

رییس مجلس یادآور شد: کار بنی‌صدر و یک مشت لیبراریست که در اطرافش بودند این بود که سد راه نیروی مردمی سپاه به سوی جبهه‌ها شوند.

وی ادامه داد: سال اول جنگ به سختی گذشت و تنها گروه‌های پارتیزانی مانند گروه شهید چمران بودند که عملیات‌هایی انجام می‌داد.

لاریجانی گفت: در همین سال‌ها منافقین نمی‌گذاشتند شرایط در کشور آرام شود.

وی تصریح کرد: بحران در داخل و دشمن در مرزها تلاش می‌کردند تا بر مشکلات بیفزایند تا این که بنی‌صدر عزل شد و عملیات فرماندهی کل قوا خمینی روح خدا منجر به شکست حصر آبادان شد.

وی در ادامه گفت: بعد از این که وقایع تندی در داخل رخ داد و مجلس بنی‌صدر را عزل کرد، منافقین دست به ترور زدند.

لاریجانی یادآور شد: در آن موقع 15 هزار متر مربع خاک کشور را دشمن گرفته و در داخل نیز منافقین اقدامات تروریستی صورت می‌دادند تا این که عملیات سوم خرداد (بیت‌المقدس) با رمز علی‌بن ابیطالب آغاز شد که در نهایت منجر به آزادی خرمشهر شد.

وی خاطرنشان کرد: در فتح خرمشهر شیرازه سپاه دشمن به هم ریخت و دچار سردگمی شد.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: (در طول جنگ) بسیاری از کشورها از صدام حمایت می‌کردند و تمام امکانات را در اختیار او قرار دادند ولی نتوانستند در مقابل اراده مردان شجاع کشورمان بیاستند.

وی با بیان این که با آزادسازی خرمشهر موازنه عوض شد، تصریح کرد: ایران به عنوان یک کشور مقتدر که انقلاب کرده تثبیت شد و این روند ادامه یافت.

لاریجانی با بیان اینکه در عین حال فشارها افزایش یافت، خاطرنشان کرد: ولی با این فشارها کلید پیشرفت زده شد.

وی تصریح کرد: پیشرفت‌های امروز در عرصه‌های گوناگون ثمره آن مقاومت هاست و تا آنجا که می‌گویند ایران یک کشور مقتدر در منطقه است که باید با آن تعامل کرد.

رییس مجلس با بیان اینکه تنها کشوری که درمقابل تئوری یکجانبه‌گرایی آمریکا ایستاد ایران است، تاکید کرد: این عزتمندی امروز ایرانیان محصول فداکاری رزمندگان در سوم خرداد سال 61 است. وی افزود: اگر ما می‌خواهیم زمینه ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) را فراهم کنیم باید راهی را که امام (ره) پیش روی ما گذاشت ادامه دهیم.

لاریجانی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه از حرف‌هایی که رژیم صهیونیستی می‌زند هراس نداریم، تصریح کرد: آمریکایی‌ها نباید تصور کنند با اتهام‌زنی به ایران ما راه خود را عوض می‌کنیم.

وی ادامه داد: این که می‌گویند ما نباید از تروریست‌هایی مانند حزب ا.. و حماس دفاع کنیم تنها خواب آشفته است چرا که آنها مجاهدین فی‌سبیل‌ا.. هستند. حزب ا.. تروریست نیست بلکه از حیثیت اسلامی دفاع می‌کند.

رییس مجلس خطاب به آمریکایی‌ها گفت: شما بودید که در عراق با تروریست‌ها جلسه مخفی گذاشتید و مقرر کردید از آنها پشتیبانی کنید و آنها نیز سر سلاح خود را به سمت شیعیان ایران بگیرند.

وی تاکید کرد: صدها بار اگر بگویید موشک‌های ایران تهدید است به حرف شما گوش نمی‌دهیم، این سلاح دفاعی ما و سلاحی برای امنیت منطقه است چرا که ایران هرگز رفتار متجاوزانه نداشته و رفتارش بر مبنای امنیت منطقه است و شما جهاد را نمی‌توانید بگیرید.

لاریجانی همچنین خطاب به نیروهای حاضر در میدان  گفت: این که امروز شما سپاهیان و بسیجیان آموزش می‌بینید، یک ظرفیت برای نظام جمهوری اسلامی ایران و مورد تایید مجلس و دولت می‌باشد زیرا که این راهی است که نصرت الهی را در پیش خواهد داشت.

گزارش خبرنگار خانه ملت می‌افزادید: رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سخنرانی، از گردان‌های زرهی سپاه استان تهران سان دید و هدایایی به رزمندگان عملیات بیت المقدس اهدا کرد.

لاریجانی سپس در رزمایش فداییان رهبر فاتحان خرمشهر شرکت و از توان مهندسی نظامی سپاه بازدید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet