هدر موبایل
1395/09/23 15:40:40
سرویس اقتصادی
سبحانی فر خبر داد:

امضای موافقت نامه احداث پروژه نیروگاه های حرارتی در بندرعباس بین ایران و روسیه

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، با اشاره به نشست سه روزه کمیسیون مشترک همکاری های ایران و روسیه در تهران گفت: در این نشست موافقت نامه تامین مالی پروژه نیروگاه های حرارتی در بندرعباس و موافقت نامه تامین مالی پروژه برقی سازی راه آهن گرمسار، اینچه برون امضاء شد.
امضای موافقت نامه احداث پروژه نیروگاه های حرارتی در بندرعباس بین ایران و روسیه رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، با اشاره به نشست سه روزه کمیسیون مشترک همکاری های ایران و روسیه در تهران گفت: در این نشست موافقت نامه تامین مالی پروژه نیروگاه های حرارتی در بندرعباس و موافقت نامه تامین مالی پروژه برقی سازی راه آهن گرمسار، اینچه برون امضاء شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612108156285401.jpg امضای,موافقت,نامه,احداث,پروژه,نیروگاه,های,حرارتی,در,بندرعباس,بین,ایران,و,روسیه Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست سه روزه کمیسیون مشترک همکاری های ایران و روسیه در تهران گفت: در نشست امروز دو سند بانکی، سنداستاندار سازی، سند همکاری های انرژی، سندهمکاری های بازرگانی و همکاری بخش خصوصی ایران و روسیه  امضا شد .

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حجم مبادلات ایران و روسیه در سال جاری  80درصد رشد داشته است، افزود:در اجلاس سیزدهم بین شرکت ملی گاز ایران و شرکت گازپروم روسیه، شورای تجاری روسیه و اتاق بازرگانی ایران، موسسه بیمه صادراتی روسیه با بانک پاسارگاد و بانک پارسیان یادداشت تفاهم همکاری به امضا رسید.

پیشنهاد تشکیل منطقه آزاد اقتصادی برای کشورهای اوراسیا

سبحانی فر ادامه داد:موافقت نامه تامین مالی پروژه نیروگاه های حرارتی در بندرعباس و موافقت نامه تامین مالی پروژه برقی سازی راه آهن گرمسار، اینچه برون در مجموع به میزان دو و نیم میلیارد دلار به امضاء واعظی و نوواک به عنوان روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه رسید و همچنین ساخت یک ماهواره سنجش از راه دور که بزودی کار عملیاتی آن آغاز  می شود از دیگر توافقات حاصله است.

  وی با بیان اینکه در اجلاس امروز بیش از  300 نفر وزیر انرژی روسیه را همراهی کردند، یادآور شد:در سالهای اخیر روابط بین ایران و روسیه بی سابقه بوده که عامل افزایش ارتباط اعتماد بوده و در این اجلاس برنامه های جدید تعریف کردیم و باید کار عملیاتی آن را آغاز کنیم.

‎رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، با اشاره به اینکه عملیات بانکی در سال جاری بهتر شده وحجم پرداختی 3 برابر شده است، تصریح کرد: در این نشست پیشنهاد شد که یک منطقه آزاد اقتصادی برای کشورهای اوراسیا ایجاد شود و همچنین تصویب حفاظت از امنیت اقتصادی درمرحله پایانی است و همچنین مقرر شده بزودی اجلاس اوراسیا مجدد برگزار می شود

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet