هدر موبایل
1395/09/27 16:54:00
سرویس اقتصادی
دامادی:

خرید کشتی از کره جنوبی با انتقال فناوری صورت می گیرد/ نباید فرصت سوزی کنیم

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برخی اخبار مبنی بر خرید ۱۰ کشتی از کره جنوبی، گفت:خرید کشتی از کره جنوبی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی با انتقال فناوری صورت خواهد گرفت.
خرید کشتی از کره جنوبی با انتقال فناوری صورت می گیرد/ نباید فرصت سوزی کنیم عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برخی اخبار مبنی بر خرید 10 کشتی از کره جنوبی، گفت:خرید کشتی از کره جنوبی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی با انتقال فناوری صورت خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104723061144.jpg خرید,کشتی,از,کره,جنوبی,با,انتقال,فناوری,صورت,می,گیرد/,نباید,فرصت,سوزی,کنیم Icana

محمد دامادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به برخی اخبار مبنی بر خرید 10 کشتی از کره جنوبی،گفت: هنوز متن قرارداد خرید 10 کشتی از کشور کره جنوبی به کمیسیون عمران ارسال نشده است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خرید کشتی برای بروز رسانی شبکه حمل و نقل دریایی ما لازم است، افزود: روح این قرارداد کار درستی است و شرایط کشور ایجاب می کند که هرچه سریعتر این قرارداد اجرایی شود.

ناوگان حمل و نقل دریایی کشور فرسوده است

وی با ابراز تاسف از اینکه در شرایط فعلی ناوگان حمل و نقل دریایی کشور فرسوده است، گفت: نباید زمان را از دست بدهیم و هرچه سریعتر باید ناوگان دریایی به کشتی های روز مجهز شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید براینکه بخش قابل توجهی از حمل و نقل کشور از طریق دریا صورت می گیرد تاکید کرد: می توانیم بسیاری از کالاها را به وسیله دریا صادر یا وارد کرده از این رو نباید این ظرفیت را نادیده بگیریم.

دامادی با تاکید بر اینکه به عنوان نماینده مجلس وظیفه داریم عملکرد دولت را بررسی کنیم ادامه دا: بستن قرارداد خرید کشتی از کره جنوبی یکی از کارهای درست وزارت راه و شهرسازی است و بنابراین باید از این قرارداد حمایت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هنوز در جریان کامل این قرارداد نیستیم، افزود: ذات این قرارداد از این جهت که می تواند به سرعت حمل و نقل دریایی کشور را متحول کند، درست است.

منافع جمهوری اسلامی ایران در قراردادها مدنظر باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه باید در عقد هر نوع  قرارداد منافع جمهوری اسلامی ایران لحاظ شود تاکید کرد: در این قرارداد بانک های کره جنوبی با بهره پایین و کمتر از چهاردرصد سرمایه گذاری می کنند که در شرایط نیاز کشور به سرمایه گذار خارجی می تواند گام درستی باشد.

وی ایجاد انتقال فناوری را یکی از بندهای مهم این قراردادها دانست و افزود: قرار است همزمان با خرید کشتی، فناوری ساخت آن نیز به مهندسان ما آموزش داده شود که این در آینده باعث تقویت توان تولید کارخانه های کشتی سازی داخلی خواهد شد.

خرید از کارخانه های داخلی در اولویت است

دامادی ادامه داد: اگر کارخانه های داخلی بتوانند با کیفیت کارخانه "هیوندای" تولید داشته و در موعد مقرر کشتی را تحویل دهند،نباید از طرف کره ای خرید کرد؛ زیرا تضعیف تولید داخلی است، اما وقتی این توانایی وجود ندارد، دلیل ندارد که فرصت سوزی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: شاهد بودیم که به دلیل تحریم ها ناوگان حمل و نقل کشور آسیب دیده و در اولین فرصت قرارداد خرید هواپیما از بویینگ آمریکا را امضا کردیم که بسیار کار درستی بود. در مورد کشتی نیز باید این گونه رفتار کنیم و هرچه سریعتر از فضای پسابرجام استفاده و به توسعه سیستم حمل و نقل دریایی بپردازیم.

دامادی با اشاره به اینکه برای واردات و صادارت به توان حمل و نقل دریایی نیاز داریم گفت: امروزه بسیاری از کالاهای کشور از طریق دریا به کشور وارد یا صادر می شود؛ اگر بتوانیم خودمان کشتی داشته باشیم، درآمد حمل و نقل با این کشتی ها به کشور تزریق شده و اشتغالزایی پایداری به وجود می آید.

وی ادامه داد: اگر کشتی در کشور نداشته باشیم ناچار خواهیم بود از کشتی های اجاره ای استفاده کنیم و کرایه حمل و نقل و فرصت شغلی را به کشورهایی تقدیم می کنیم که کشتی دارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: بنابراین عقل حکم می کند که هرچه سریعتر ناوگان حمل و نقل دریایی را توسعه داده که قرارداد با کره جنوبی می تواند حرکت بسیار مثبتی در این راستا باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet