هدر موبایل
1395/09/27 10:32:38
سرویس اقتصادی
سعیدی مبارکه مطرح کرد:

انعقاد پیمان های پولی دوجانبه راهکاری برای جلوگیری از تاثیرات مخرب نوسان نرخ دلار

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با انعقاد پبمان های پولی دو و چند جانبه تجارت بین الملی تسهیل و همچنین تاثیرات نوسانات ارزی مانند دلار در اقتصاد کشور کنترل می شود.
انعقاد پیمان های پولی دوجانبه راهکاری برای جلوگیری از تاثیرات مخرب نوسان نرخ دلار عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با انعقاد پبمان های پولی دو و چند جانبه تجارت بین الملی تسهیل و همچنین تاثیرات نوسانات ارزی مانند دلار در اقتصاد کشور کنترل می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109761095056.jpg انعقاد,پیمان,های,پولی,دوجانبه,راهکاری,برای,جلوگیری,از,تاثیرات,مخرب,نوسان,نرخ,دلار Icana

زهرا سعیدی مبارکه درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره پیمان های پولی دو یا چندجانبه گفت:تجربه نشان داده که نوسانات شدید نرخ ارز به اقتصاد کشور ضربه وارد کرده است.

نماینده مردم مبارکه درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد: باید اقتصاد کشور به یک یا چند ارز رایج وابسته نباشد؛بنابراین باید برای موفقیت در تجارت بین المللی از موضوع انعقاد پیمان های پولی دو یا چند جانبه استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با انعقاد پیمان های پولی دو یا چندجانبه به جای استفاده از ارزی مانند دلار،از پول کشورهای مبدأ و مقصد که مبادله اقتصادی انجام می دهند،استفاده می‌شود و با انجام این مهم وابستگی اقتصاد به چند ارز کنترل می شود.

سعیدی مبارکه ادامه داد:متاسفانه با وجود اینکه بارها بسیاری از مسئولان و نمایندگان مجلس برضرورت توجه به انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه تاکید دارند؛اما در این رابطه اقدام جدی انجام نشده است.

ضرورت اقدام جدی برای انعقاد پبمان های پولی دو و چند جانبه

وی افزود:با انعقاد پبمان های پولی دو و چند جانبه و استفاده از این موضوع، تجارت بین الملی تسهیل می شود و همچنین تاثیرات نوسانات ارزی مانند دلار در اقتصاد کشور کنترل می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:مسئولان بانک مرکزی با همراهی وزارتخانه های اقتصاد و امور خارجه باید موضوع انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه را به سرانجام برسانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet