هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کولیوند:

ضرورت نظارت دقیق استانداری ها بر عملکرد شوراها/ تخلفات در برخی شوراها را نباید به کل کشور تعمیم داد

سرویس اجتماعی
رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بر ضرورت نظارت استانداری‌ها بر عملکرد اعضای شوراهای شهر و روستا تاکید کرد.
یکشنبه 28 آذر 1395 ساعت 10:08
ضرورت نظارت دقیق استانداری ها بر عملکرد شوراها/ تخلفات در برخی شوراها را نباید به کل کشور تعمیم داد رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بر ضرورت نظارت استانداری‌ها بر عملکرد اعضای شوراهای شهر و روستا تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105408628441.jpg ضرورت,نظارت,دقیق,استانداری,ها,بر,عملکرد,شوراها/,تخلفات,در,برخی,شوراها,را,نباید,به,کل,کشور,تعمیم,داد, Icana

محمدجواد کولیوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت نظارت بر عملکرد شوراهای شهر، گفت: در حال حاضر نظارت بر عملکرد شوراها برای جلوگیری ازکاهش تخلفات وجود دارد، ضمن اینکه مهم ترین راهکار برای کاهش تخلفات در شهرداری و شوراهای شهر رعایت قانون است.

نماینده مردم کرج درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر رعایت قانون توسط شوراهای شهر در موضوعات مختلف، افزود: اینکه در برخی شهرها و استان‌ها شهرداران شهرها یا اعضای شورای شهر تخلفاتی را انجام می‌دهند نشان از عدم رعایت قانون دارد البته این موضوع بسیار محدود است و نمی توان آن را به تمامی شهرداری ها و شوراهای شهر کشور تعمیم داد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه برخی  از افراد، شوراها را محل دستیابی به اهداف خود می دانند، تصریح کرد: اینگونه اقدامات از سوی اعضای شوراهای شهر اشتباه و تحلف است که باید با آن برخورد شود، هر چند که درحال حاضر نظارت برعملکرد شوراها برای جلوگیری ازکاهش تخلفات وجود دارد و  استانداری ها براین موضوع نظارت کافی دارند.

کولویند با اشاره به اینکه مصوبات شوراها در فرمانداری ها بررسی می شود، گفت:  درحال حاضر کمیته تطبیق بر مصوبات شوراها نظارت داشته و انحرافات را استخراج می کند.

وی با بیان اینکه امکان خطا و اشتباه برای هر فردی در هر پستی وجود دارد، افزود:  اینکه می‌گویند شوراها محل بروز تخلفات است به هیچ عنوان قابل قبول نیست زیرا از میان یک هزار و 239 شهر شاید نیم درصد تخلف در شوراهای شهر صورت گیرد بنابراین نباید تخلفات در برخی شوراها را به کل کشور تعمیم داد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر آموزش‌های لازم از سوی استانداری‌ها به  اعضای  شوراهای شهر، تصریح کرد: شوراها باید خود را با قانون تطبیق داده و قانون ملاک افراد باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر