شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/09/28 12:21:52
سرویس اجتماعی
شیران خراسانی:

تلاش مجلس برای تصویب سریع تر طرح اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی/ ضرورت انتقال تابعیت از مادر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری تصویب هر چه سریع تر طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدران غیرایرانی خبر داد و گفت: در این طرح به دنیال آن هستیم تا تابعیت علاوه بر پدر از مادر نیز به فرزند منتقل شود.
تلاش مجلس برای تصویب سریع تر طرح اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی/ ضرورت انتقال تابعیت از مادر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری تصویب هر چه سریع تر طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدران غیرایرانی خبر داد و گفت: در این طرح به دنیال آن هستیم تا تابعیت علاوه بر پدر از مادر نیز به فرزند منتقل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609100243084143.jpg تلاش,مجلس,برای,تصویب,سریع,تر,طرح,اعطای,تابعیت,به,فرزندان,مادر,ایرانی/,ضرورت,انتقال,تابعیت,از,مادر Icana

رضا شیران خراسانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آخرین وضعیت طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج مادران ایرانی و پدران غیرایرانی، گفت: در شهریور سال جاری یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون تابعیت که یکی از بندهای آن مربوط به فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر غیرایرانی است تصویب شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس چنانچه یک فوریت طرحی تصویب شود باید حداکثر ظرف 45 روز در کمیسیون مربوطه بررسی و به صحن علنی مجلس ارائه شود اما متاسفانه به علت بوروکراسی حاکم هنوز کمیسیون مشترک برای بررسی این طرح مشخص نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه به صورت جدی پیگیر تصویب هر چه سریع‌تر طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج مادر ایرانی و پدر ایرانی هستیم، افزود: با تصویب این طرح، مساله تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه مواد مربوط به تابعیت در قانون مدنی بیش از 80 سال عمر دارد، گفت: فرآیندی که امروزه در زندگی بین المللی انسان ها اتفاق افتاده در گذشته وجود نداشته است، در شرایط فعلی بین الملل تابعیت بسیار اثر گذار بوده و حمایت حاکمیت های سیاسی به تابعیت ها برمی‌گردد بنابراین در اصلاح جدید بحث تابعیت را متناسب با این موضوع در نظر گرفتیم به این معنی که تابعیت از مادر هم به فرزند می رسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: در اصلاح جدید معتقد هستیم در رابطه با اصل خون بحث انتقال تابعیت از طرف مادر هم امکان پذیر شود؛ امیدواریم با تصویب این طرح مشکلات بی شماری که فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر غیر ایرانی با آن روبرو هستند مرتفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet