هدر موبایل
1395/09/28 15:02:05
سرویس اجتماعی
هاشمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خانه‌ ملت:

اکثر فرونشست‌های تهران حوالی مترو رخ داده است/ تیم کارشناسی در حال بررسی علت فرونشست ها

استاندار تهران با بیان اینکه اکثر فرونشست‌های زمین در تهران در حوالی مترو رخ داده، گفت: تیم کارشناسی متشکل از تمامی دستگاه‌ها در حال بررسی علت فرونشست ها است.
اکثر فرونشست‌های تهران حوالی مترو رخ داده است/ تیم کارشناسی در حال بررسی علت فرونشست ها استاندار تهران با بیان اینکه اکثر فرونشست‌های زمین در تهران در حوالی مترو رخ داده، گفت: تیم کارشناسی متشکل از تمامی دستگاه‌ها در حال بررسی علت فرونشست ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/47334.jpg اکثر,فرونشست‌های,تهران,حوالی,مترو,رخ,داده,است/,تیم,کارشناسی,در,حال,بررسی,علت,فرونشست,ها Icana

سیدحسین هاشمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در واکنش به فرونشست‌های زمین در مناطق مختلف پایتخت در مدت اخیر، گفت: کار کارشناسی برای بررسی علل فرونشست‌ها و ارائه راهکارهای پیشگیرانه ضروری است؛ واقعیت آن است که اکثر فرونشست‌ها در نقاطی از شهر رخ داده که در آن مکان، پروژه مترو در حال بهره‌برداری بوده و این غیرقابل انکار است.

استاندار تهران تصریح کرد: با توجه به تکرار فرونشست‌ زمین در محله‌ها و نقاط مختلف شهر تهران تیم کارشناسی باید کار اساسی انجام دهد و تا آن زمان باید از قضاوت‌های سریع و ناگهانی نیز باید خودداری شود تا تیم کارشناسی نظر خود را درباره علت فرونشست ها اعلام کند.

وی افزود: فرونشست های زمین در حوالی پروژه‌های بهره‌برداری مترو نشان می‌دهد ممکن است در این قضیه اشکالاتی باشد بنابراین تیم کارشناسی متشکل از مجموعه دستگاه‌های مختلف تشکیل شده که هم‌اکنون هم در حال بررسی موضوع هستند.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه مسئولان مترو پس از ایراد نظرات کارشناسی باید اصول اساسی را رعایت کرده و بیش از پیش دقت کنند، یادآور شد: از سوی دیگر برداشت بی‌اندازه از آب‌های زیرزمینی نیز موجب سست شدن زمین شده به گونه‌ای که لرزشی موجب ریزش می شود که به این موضع هم باید توجه شود؛ در هر حال باید منتظر اظهار نظر تیم کارشناسی برای تصمیم‌گیری نهایی بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet