هدر موبایل
1395/09/28 16:16:49
سرویس اجتماعی
نجفی:

فرونشست‌ها ناشی از سهل‌انگاری در محاسبات اولیه پروژه ها است/ فرونشست‌ها قابلیت پیگرد قضایی دارد

نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه فرونشست‌های اخیر در تهران نشان‌ از سهل‌انگاری در محاسبات اولیه پروژه‌های شهری است، گفت: این فرونشست‌ها قابلیت پیگرد قضایی دارد.
فرونشست‌ها ناشی از سهل‌انگاری در محاسبات اولیه پروژه ها است/ فرونشست‌ها قابلیت پیگرد قضایی دارد نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه فرونشست‌های اخیر در تهران نشان‌ از سهل‌انگاری در محاسبات اولیه پروژه‌های شهری است، گفت: این فرونشست‌ها قابلیت پیگرد قضایی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100703949253.jpg فرونشست‌ها,ناشی,از,سهل‌انگاری,در,محاسبات,اولیه,پروژه,ها,است/,فرونشست‌ها,قابلیت,پیگرد,قضایی,دارد Icana

محمدرضا نجفی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به فرونشست‌های زمین در مناطق مختلف پایتخت در ماه های اخیر، گفت: در حوزه مدیریت شهری و به خصوص مدیریت تهران به شدت نیازمند کنترل و مدیریت کانون‌های بحران و حادثه‌خیز از سوی مدیران شهری هستیم نه آنکه مکررا به نقاط آسیب‌خیز شهر اضافه شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه با انبوهی از مشکلات در حوزه حمل‌ ونقل، ترافیک، شهرسازی و بافت‌های فرسوده مواجهیم و به اندازه کافی شهر در معرض مخاطراتی چون زلزله است، تصریح کرد: در این شرایط اگر پروژه‌های عمرانی که ضرورت شهر است به گونه‌ای انجام شود که به کانون حادثه تبدیل شود، نقض غرض صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در دوره‌ای که کشور به لحاظ دانش، تجربه و تکنولوژی به اندازه کافی رشد و توسعه پیدا کرده فرونشست ها نشان از کم‌توجهی به مبانی و ملزومات تعریف و ایجاد پروژه‌ها دارد، افزود: مسئولان مربوطه در محاسبات و ارزیابی خود از مقاومت خاک، مصالح و طراحی پروژه باید دقت کافی داشته باشند تا چنین مسائلی پیش‌ نیاید، واقعیت آن است که فرونشست‌های مکرر در تهران نشان‌دهنده مسامحه و سهل انگاری در محاسبات اولیه پروژه ها است.

نجفی تاکید کرد: برای جلوگیری از خسارت جانی و مالی تاکید داریم مدیریت شهری تهران و دستگاه‌های مسئول قبل از شروع پروژه‌ها طراحی و محاسبات خود را به گونه‌ای انجام دهند که چنین مشکلاتی رقم نخورد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: فرونشست‌ها اخیر در پایتخت  قابلیت پیگرد قضایی و قانونی دارد و ما به عنوان نهاد ناظر، حتما مسامحه و اشکالات در سطح شهر که منجر به آسیب فراوان می‌شود را نخواهیم پذیرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet