شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/10/01 11:45:37
سرویس اجتماعی
ذوالقدر مطرح کرد:

سند تامین امنیت زنان و کودکان مرجعی برای مقابله با خشونت/ نیروی انتظامی می‌تواند این سند را محور کار خود قرار دهد

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه سند تامین امنیت زنان و کودکان می‌تواند مرجعی برای مقابله با خشونت باشد، گفت: باتوجه به ماموریت نیروی انتظامی برای برقراری امنیت، این سند می‌تواند محور کار آنها قرار گیرد.
سند تامین امنیت زنان و کودکان مرجعی برای مقابله با خشونت/ نیروی انتظامی می‌تواند این سند را محور کار خود قرار دهد عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه سند تامین امنیت زنان و کودکان می‌تواند مرجعی برای مقابله با خشونت باشد، گفت: باتوجه به ماموریت نیروی انتظامی برای برقراری امنیت، این سند می‌تواند محور کار آنها قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100019347281.jpg سند,تامین,امنیت,زنان,و,کودکان,مرجعی,برای,مقابله,با,خشونت/,نیروی,انتظامی,می‌تواند,این,سند,را,محور,کار,خود,قرار,دهد Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به تدوین سند تامین امنیت زنان و کودکان در وزارت کشور، گفت: هرچند لایحه حمایت از کودکان در کمیسیون قضایی و حقوق مجلس و لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در دولت در حال بررسی است و این دو لایحه می‌تواند کاربرد عملیاتی بیشتری نسبت به سند مذکور داشته باشد اما سند تامین امنیت زنان و کودکان نیز تاثیرگذار است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش‌هایی از کودک‌آزاری و اذیت و آزار زنان در جامعه به ما رسیده است، تصریح کرد: در چنین شرایطی سند تامین امنیت زنان و کودکان می‌تواند به عنوان مرجعی باشد تا برای مقابله با مشکلات بدان ارجاع کرد.

وی افزود: سند تامین امنیت زنان و کودکان به طور قطع کارایی یک قانون را نخواهد داشت اما چون اهداف آن در راستای حمایت از زنان و کودکان است، مفید واقع خواهد شد.

ذوالقدرمعتقد است: با توجه به اینکه نیروی انتظامی برای مقابله با خشونت و آزار و اذیت زنان و کودکان ورود پیدا می‌کند، تدوین سند تامین امنیت زنان و کودکان از سوی وزارت کشور می‌تواند چشم انداز و راهکارهای تامین امنیت را برای نیروی انتظامی نیز شفاف سازد، در حقیقت نیروی انتظامی هم می‌تواند برای تامین امنیت این سند را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این سند نباید مانع تعلل دولت در ارایه لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت شود زیرا لایحه مذکور کارایی عملی بیشتری خواهد داشت، هرچند می‌تواند مرجع تامین امنیت زنان و کودکان باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از تدوین سند امنیت زنان و کودکان بر اساس ماده ۲۲۷ برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: این سند برای تعیین تکلیف نهایی به سازمان برنامه و بودجه داده شده است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet