هدر موبایل
1395/09/29 16:20:57
سرویس سیاسی
شرفی:

توجه مکان محورانه به سواحل اروند سبب جبران عقب ماندگی‌های خرمشهر و آبادان می‌شود

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی معتقد است توجه مکان محورانه به سواحل اروند در برنامه ششم توسعه،سبب جبران عقب ماندگی‌های خرمشهر و آبادان می‌شود.
توجه مکان محورانه به سواحل اروند سبب جبران عقب ماندگی‌های خرمشهر و آبادان می‌شود نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی معتقد است توجه مکان محورانه به سواحل اروند در برنامه ششم توسعه،سبب جبران عقب ماندگی‌های خرمشهر و آبادان می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100041965903.jpg توجه,مکان,محورانه,به,سواحل,اروند,سبب,جبران,عقب,ماندگی‌های,خرمشهر,و,آبادان,می‌شود Icana

غلامرضا شرفی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه توجه به مزیت‌ها و زیر ساخت‌ها یا مکان محوری موضوعی است که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد،گفت: رهبری معظم انقلاب در برنامه ششم توسعه پیشنهادی را به دولت داده‌اند که دولت نیز آن را در لایحه برنامه ششم به مجلس ارائه کرد و کمیسیون تلفیق با بررسی آن یک موضوع دیگر را به آن اضافه کرد.

نمایند مردم آبادان درمجلس شورای اسلامی بیان کرد:نتایج خاص مکان محوری شامل توسعه سواحل مکران و اروند به همراه بازآفرینی بافت‌هایی با کارآمدی شهری،بافت‌های تاریخی و مناطق روستایی می‌شود.

وی ادامه داد:توسعه پایدار منوط به توجه به زیر ساخت ها و مزیت های منطقه ای است و توسعه پایدار به دست نمی آید؛مگر باتوجه به مزیت‌های هر منطقه تا بتوانیم توسعه را تعریف کنیم.

شرفی متذکر شد:باتوجه به اشراف مقام معظم رهبری به جغرافیای اقتصادی،این تذکر را به دولت دادند که باید برای دستیابی به توسعه پایدار بیشتر به داشته های خود توجه کنیم که استفاده از این داشته‌ها مزیت هایی را به دنبال دارد.

عضوکمیسیون انرژی درمجلس تصریح کرد:سواحل مکران پتانسیل فراوانی دارد،ولی مورد غفلت قرار گرفته است،توجه دولتمردان در لایحه برنامه ششم سبب شد تا مجلس و کمیسیون تلفیق به سواحل اروند توجه بیشتری کنند.همچنین درهمین راستا باید تلاش کرد تاحد ممکن عقب افتادگی‌های آبادان و خرمشهر جبران شود و درجهت توسعه پایدار و متوازن اقتصادی به جایگاه منطقی دست یابیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet