هدر موبایل
1395/09/29 19:27:36
سرویس صحن
دکتر لاریجانی:

تمدید قانون ارزش افزوده در کمیسیون تلفیق برنامه ششم تعیین تکلیف شود/ باید برای شهرداری‌ها درآمد پایدار درنظر بگیریم

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قانون ارزش افزوده نیاز به اصلاح دارد،گفت: بهتر است ماده۶ لایحه برنامه ششم برای تمدید این قانون به کمیسیون تلفیق ارجاع شود.
تمدید قانون ارزش افزوده در کمیسیون تلفیق برنامه ششم تعیین تکلیف شود/ باید برای شهرداری‌ها درآمد پایدار درنظر بگیریم رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قانون ارزش افزوده نیاز به اصلاح دارد،گفت: بهتر است ماده6 لایحه برنامه ششم برای تمدید این قانون به کمیسیون تلفیق ارجاع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609109307261125.jpg تمدید,قانون,ارزش,افزوده,در,کمیسیون,تلفیق,برنامه,ششم,تعیین,تکلیف,شود/,باید,برای,شهرداری‌ها,درآمد,پایدار,درنظر,بگیریم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "دکتر علی لاریجانی" در نشست علنی امشب (دوشنبه، 29 آذرماه) مجلس شورای اسلامی،در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه درحین بررسی ماده 6 این لایحه با تأکید براینکه قانون ارزش افزوده نیاز به اصلاح دارد،گفت: گویا کمیسیون تخصصی در دولت این قانون را مصوب کرده؛اما هنوز در دولت بررسی نشده است.

دکتر لاریجانی ادامه داد:قانون مذکور باید به مجلس ارجاع و در کمیسیون‌های تخصصی بررسی و در نهایت در صحن علنی مصوب شود؛از این رود به نظر بنده این پروسه 5 الی6 ماه زمان لازم دارد.

رئیس مجلس تأکید کرد:قانون ارزش افزوده تا پایان سال جاری مهلت ارجاع داشته از این رو باید برای آن تعیین تکلیفی صورت بگیرد؛از این رو من فکر می‌کنم ما باید بندی را لحاظ کنیم که قانون ارزش افزوده یک سال دیگر تمدید شود تا قانون جدید مصوب شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه باید همین جا درخصوص قانون ارزش افزوده تعیین تکلیف صورت بگیرد،افزود:باتوجه به اتمام زمان قانونی این قانون اگر تعیین تکلیفی برای آن صورت نگیرد؛قانون ارزش افزوده نخواهیم داشت.

وی با اشاره به ایراد دیگر موجود در ماده مذکور گفت:بین بند (الف) و( ج )تهافت وجود دارد یا باید بند (الف) را بپذیریم یا بند (ج) در بند (الف) نگاه استانی اما در بند (ج )نگاه شهرستانی  است که این باعث بروز مشکل در مقام اجرا خواهد شد.

دکتر لاریجانی با یادآوری اشکال دیگر موجود در ماده 6 لایحه برنامه ششم توسعه افزود: اشکال سوم در بند (ب) این ماده است؛زیرا یک تقسیم‌بندی دولت داشت که 20 درصد به کلانشهرها اعتبارات تخصیص پیدا می‌کرد که این میزان به 12 درصد تقلیل یافت.

وی ادامه داد:با توجه با اینکه کلانشهرها مانند تهران با مشکلات بسیاری مواجه است و از طرفی می‌گوییم شهرداری باید درآمد پایدار داشته باشد و به تراکم‌فروشی اقدام نکند؛اما با کاهش بودجه آن مشکلات بسیاری را برای شهرداری‌ها رقم می‌زنیم.

دکتر لاریجانی افزود:متأسفانه با کاهش بودجه کلانشهرها تراکم‌فروشی از سوی شهرداری‌ها بیشتر خواهد شد که نتیجه آن معضلات کلانشهری مانند تهران را شاهد هستیم.

وی با تأکید براینکه اینگونه قانون‌نویسی کشور را دچار مشکل خواهد کرد،گفت: ما باید بدانیم که کلانشهر فقط تهران نبوده و شهرهایی مانند اصفهان،تبریز،مشهد و ... نیز کلانشهر محسوب می‌شوند و همه آنها نیز دچار مشکل خواهند شد.

دکترلاریجانی ادامه داد:به نظر بنده باید ماده 6 لایحه مذکور به کمیسیون مربوطه ارجاع شود تا کمیسیون اشکالات وارده را برطرف کند.

وی افزود:در صورتی که ایرادات وارده به این ماده درکمیسیون تخصصی مرتفع شود،به طورحتم پیشنهادات بسیار درخصوص آن مطرح نمی‌شود.

دکتر لاریجانی خطاب به رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم تاکید کرد:باید در این ماده علاوه بر لحاظ شدن قانون ارزش افزوده از جهت تعیین تکلیف شدن آن برای یک سال آتی، مسائل میان بند «الف» و بند «ج» با هم اختلاف داشته که باید مورد بازنگری قرار بگیرد.

رئیس مجلس یادآور شد:نمایندگانی که خواهان  ارائه پیشنهادات و نظرات هستند باید آنها را به کمیسیون تلفیق ارائه کنند تا درحین تصویب این نظرات دیده شود.

وی ادامه داد:ماده 6 لایحه برنامه ششم توسعه نیازمند بازنگری با درنظرگرفتن نظرنمایندگان مجلس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان رأی‌گیری درخصوص ارجاع این ماده به کمیسیون را انجام داد که با مخالفت نمایندگان روبرو شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet