هدر موبایل
1395/09/29 20:17:33
سرویس صحن
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر تابش:

پیشنهادات نمایندگان باید شنیده شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه باید براساس برنامه ششم توسعه مصوب شود،گفت:زمان جلسه علنی امروز بیش از ۸ ساعت جلسه طول نکشیده و این موضوع خلاف آیین نامه نیست.
پیشنهادات نمایندگان باید شنیده شود رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه باید براساس برنامه ششم توسعه مصوب شود،گفت:زمان جلسه علنی امروز بیش از 8 ساعت جلسه طول نکشیده و این موضوع خلاف آیین نامه نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201612103158465970.jpg پیشنهادات,نمایندگان,باید,شنیده,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،محمدرضا تابش درنشست علنی نوبت سوم امروز (دوشنبه 29 آذر)مجلس شورای اسلامی ودر جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درخصوص لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تذکر آیین نامه ای خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت:براساس ماده 18 و بند (و) ماده 184 شما سوگند یاد کرده اید که از هرگونه اقدام خلاف آیین نامه اجتناب شود.تقریبا نزدیک به 45 دقیقه است که بنده درخصوص قانون مالیات و ارزش افزوده هم اخطار قانون اساسی و تذکر آیین نامه ای داشتم.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بنده به آقای وکیلی موضوع اخطارها و تذکراتم را بیان کردم.براساس بند (و) ماده 184 آیین نامه زمانی که لایحه برنامه درصحن علنی مجلس بررسی می شود،مجلس نطق نخواهدداشت.همچنین به جز لوایح و طرح های سه فوریتی و تحقیق و تفحص و استیضاح و رأیی اعتماد نباید درصحن مطرح شود و مجلس در تمامی ایام به جز ایام تعطیل حداقل 6 و حداکثر 8 ساعت باید جلسه علنی داشته باشد و در موارد استثنا با موافقت نمایندگان این زمان تا 10 ساعت تمدید می شود.این درحالی است که هم اکنون بیش از 8 ساعت گذشته است.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت:شما باید جلسه را مدیریت کنید و مقرر شده بود کمیسیون ها درشیفت شب جلسه برگزار کنند.اگر جلسات کمیسیون برگزار می شد،این هجوم به بخش حمل و نقل مجلس برای سرویس دهی انجام نمی شد، و هم اکنون درحدود 200 نفر از نمایندگان با یکدیگر قصد خروج از مجلس را دارند.درحال حاضر با 300 نفر ساعت هدررفت روبرو شده ایم، بنابراین سوءمدیریت انجام شده است.

تابش تصریح کرد:جلسات باید به ترتیبی برگزار شود که خلاف آیین نامه نشود و در هر صورت مجلس بهتر اداره شود.

دکترعلی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: زمان جلسه علنی امروز بیش از 8 ساعت جلسه طول نکشیده و این موضوع خلاف آیین نامه نیست،زیرا براساس آیین نامه حداقل 6 ساعت و حداکثر 8 ساعت ما بایستی کار کنیم و در صورتی که قرار باشد تا 10 ساعت کار کنیم، باید رأی گیری انجام شود، بنابراین خلافی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: اینکه می گویید سوءمدیریت صورت گرفته است، باید سوال کرد که ما چه کاری باید انجام دهیم؟ نمایندگان وقت گذاشته اند. همانطور که می دانید در ماده 6 لایحه برنامه توسعه حساسیت زیادی وجود دارد و نمایندگان پیشنهاد می دهند. شما می فرمایید کمیسیون ها باید در این رابطه بررسی کنند، ما از روز اول گفتیم یکشنبه، سه شنبه و شنبه هفته بعد کمیسیون ها راجع به بودجه تصمیم گیری کنند.باید توجه داشت که لایحه برنامه ششم توسعه حدود 140 ماده دارد،بنابراین اگر کمیسیون ها هرشب جلسه داشته باشند،چه زمانی برای رسیدگی به این لایحه باقی می ماند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به تابش گفت:درهر صورت باید به لایحه برنامه ششم رسیدگی شود و نمی توان از این مباحث به راحتی رد شد.همانطور که شما می گویید می خواهم تذکر بدهم،دیگران نیز حق دارند مطالب و پیشنهادات خود را بیان کنند،ما نیز باید گوش بدهیم. شما می فرمایید ما شق القمر کنیم؟ یا پیشنهادات را گوش ندهیم؟ما باید چه کنیم که سوءمدیریت نباشد؟درهرصورت نمایندگان این مواد را مصوب کنند.درغیر این صورت حدود یک الی دو ماه این کار به طول می انجامد و باید توجه داشت قانون بودجه باید براساس برنامه توسعه تصویب شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet