انتخابات ریاست جمهوری
1388/03/03 17:19:00
سرویس کمیسیون ها
در مراسم افتتاح سامانه تابلوی اعلانات الکترونیکی کمیسیون انرژی عنوان شد

لاریجانی: افراد و دولت‌های بدون فناوری اطلاعات، فقرای عصر جدیدند

**سامانه تابلوی اعلانات الکترونیکی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز با حضور رییس مجلس افتتاح شد.

سامانه تابلوی اعلانات الکترونیکی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز با حضور رییس مجلس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،  "علی لاریجانی" با تاکید بر ضرورت آموزش کامپیوتر و  فناوری اطلاعات برای نمایندگان گفت: در سطح بین المللی وارد یک دوره فراصنعتی می شویم و خصوصیت دوره فراصنعتی یک نقطه کانونی اش فناوری اطلاعات است و اگر افراد مسلط به این موضوع نشوند جدای از ضرر و زیان از نظر وقت و تسلط بر اطلاعات یک نوع عقب افتادگی ذهنی پیدا می کنند و باید جزو فقرای عصر جدید آنها را نامید.

وی خاطرنشان کرد: دولتها نیز اگر مسلط به فناوری اطلاعات نشوند و سیستم‌هایشان کاملا به روز نشود در عصر جدید جزو کشورهای فقیر محسوب می شوند.

لاریجانی با بیان اینکه در جهان امروز فقر و غنا به داشتن ذوب آهن و منابع طبیعی و معادنی مانند نفت و گاز نیست بلکه فقر، فقر فناوری اطلاعاتی است، تصریح کرد: جامعه‌ای که در این خصوص قادر به جمع‌آوری اطلاعات نباشد، فقیر است.

رییس مجلس ادامه داد: در مجلس هم دسترسی نمایندگان به اطلاعات مورد نیاز برای اظهار نظر دقیق در مورد طرح یا لایحه‌ای بجز تسلط بر فناوری اطلاعات راه دیگری میسور نیست.

وی تصریح کرد: نماینده‌ای که بخواهد وظیفه نمایندگی اش را بخوبی انجام بدهد باید مقدار زیادی اطلاعات را از قبل ببیند و مقایسه کند و بر اساس آن کاملا آگاهانه و از سر بصیرت رای بدهد.

لاریجانی اظهار داشت: این کار جدای از ضرورت باعث توانمندسازی نمایندگان و تسلط آنها بر قوانین می‌شود و آرائشان در مجلس کاملا دقیق خواهد بود.

وی در ادامه ضمن تشکر از دست اندرکاران اجرای طرح سامانه تابلوی اعلانات الکترونیکی در کمیسیون انرژی از آنها خواست این طرح را با سرعت در کمیسیونهای دیگر اجرا کنند تا یک همگرایی خوب در مجلس در استفاده از فناوری اطلاعات ایجاد شود.

رییس مجلس با بیان اینکه پیشگامی مجلس هم در استفاده از فناوری اطلاعات معنادار است، تصریح کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب می فرمایند که مجلس بخش نرم افزاری نظام است شما (نمایندگان) باید  کاملا  اطلاعاتتان به روز و در استفاده از این تکنولوژی کاملا مسلط باشید.

همچنین در این جلسه کارگاه آموزشی شیوه کار با سامانه تابلوی الکترونیکی برای اعضای کمیسیون توسط مسئولان مرکز فناوری اطلاعات مجلس برگزار شد.

در مراسم افتتاح این سامانه علاوه بر رییس مجلس و اعضای کمیسیون، "علی افراشته" رییس سازمان اداری و مهدی علوی رییس مرکز فناوری اطلاعات مجلس نیز حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet