ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/10/04 14:11:42
سرویس فرهنگی
نمایندگان مجلس مطرح کردند:

ترکیه؛ مقصد تروریستی، نه توریستی

نمایندگان مجلس معتقدند سیاست خارجی پر از غلط ترکیه باعث شده تا تروریست‌ها این کشور را محل امنی برای خود بدانند؛ اتفاقی که این کشور همسایه را به محل ناامنی برای گردشگران تبدیل کرده است.
ترکیه؛ مقصد تروریستی، نه توریستی نمایندگان مجلس معتقدند سیاست خارجی پر از غلط ترکیه باعث شده تا تروریست‌ها این کشور را محل امنی برای خود بدانند؛ اتفاقی که این کشور همسایه را به محل ناامنی برای گردشگران تبدیل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612105635489839.jpg ترکیه؛,مقصد,تروریستی،,نه,توریستی Icana

سرویس فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، مریم ابوفاضلی-  امروزه یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا ترکیه است. مقصدی که بسیاری از ایرانی‌ها برای تفریح به این کشور مسافرت کرده و به دلیل مجاورت، تجربه حضور در آن را داشته‌اند ولی اتفاق‌های اخیر  منطقه علی‌الخصوص در ترکیه، باعث شده تا کشورهای مختلف از جمله ایران به گردشگران خود هشدار دهند تا از سفر به ترکیه پرهیز کنند.

اعمال ممنوعیت سفر به کشور ترکیه از سوی ایران و تعدادی دیگر از کشورها به دلیل تحولات سیاسی این کشور صنعت گردشگری ترکیه را تضعیف کرد و موجب شد تا مسئولان ترکیه از ایران درخواست کنند این ممنوعیت را لغو کند اما پس از ایجاد آرامش، روند اعزام مسافر به ترکیه از سر گرفته شد.

چندی بعد سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه و استانداری آنکارا از احتمال وقوع عملیات تروریستی اطلاع داده‌اند اما همچنان سفرهای مردم به ترکیه به ادامه داشت و این موضوع و تنش‌های سیاسی ترکیه با همسایگان خود، باعث شد تا سفارت ایران در ترکیه مجددا به گردشگران ایرانی هشدار دهد. 

با وجود هشدارهای مسئولان و توصیه اخیر سخنگوی وزارت خارجه بعد از حوادث اخیر در ترکیه، که به شهروندان ایرانی توصیه کرده بود با توجه به ناامنی‌های موجود در ترکیه در رفت‌وآمدهای خود به این کشور جوانب امر را بسنجند و از سفرهای غیرضروری به ترکیه بپرهیزند، اما همچنان سفر به ترکیه ادامه دارد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است: اشتباه استراتژیکی ترکیه و حمایت از تروریست‌ها در برخی موضوعات باعث شده تا تروریست‌ها به ترکیه آمده و برای گردشگران ناامنی ایجاد کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نیز گفته اگرچه زمانی ترکیه زیرساخت‌های بسیار مهیایی برای جذب گردشگر از کشورهای همسایه داشت اما یکی از مهمترین و شاخص‌ترین زیرساخت‌ها بحث امنیت گردشگران است که اکنون فاقد آن بوده و شاخصه اصلی برای پذیرش گردشگر را از دست داده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز با اشاره به اینکه ایران امن‌ترین کشور منطقه به حساب می‌آید، معتقد است می‌توان از این فرصت و ناامنی کنونی در ترکیه برای توسعه صنعت گردشگری ایران استفاده مطلوبی کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به هشدار سخنگوی وزارت امور خارجه کشور درباره سفر گردشگران ایرانی به ترکیه به دلیل ناامنی بر اهمیت امنیت گردشگران تاکید کرده و راهکارهایی را نیز عنوان کردند که در ادامه می‌خوانید.

نانواکناری با اشاره به هشدار وزارت خارجه: هموطنان، ایران‌گردی را به ترکیه‌گردی ترجیح دهند

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است: اشتباه استراتژیکی ترکیه و حمایت از تروریست‌ها در برخی موضوعات باعث شده تا تروریست‌ها به ترکیه آمده و برای گردشگران ناامنی ایجاد کنند.

ولی الله نانواکناری 3406756/29/2016 3:31:34 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104175569752_Thum.jpgولی الله نانواکناری
ولی الله نانواکناری

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به هشدار سخنگوی وزارت امور خارجه کشور درباره سفر گردشگران ایرانی به ترکیه به دلیل ناامنی گفت: اشتباه استراتژیک ترکیه و حمایت این کشور از تروریست‌ها در برخی موضوعات باعث شده تا تروریست‌ها آن کشور را محل امنی برای خود دانسته و در آنجا ناامنی ایجاد کنند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ترور سفیر روسیه منجر به تعطیلی سفارتخانه‌ها و سرکنسول‌های کشورهای مختلف شد، تصریح کرد: اقدام وزارت امور خارجه ایران و هشدار به هموطنان برای پرهیز از سفرهای غیرضروری به ترکیه نیز در راستای تأمین امنیت گردشگران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت گردشگری خاطر نشان کرد: امیدواریم حاکمیت ترکیه به این موضوع توجه کرده و اقدام قاطع و همه جانبه‌ای را برای دفع تروریست‌ها در منطقه داشته باشد؛ امنیت در ترکیه ایجاد شود و روابط کشورهای همسایه در صلح و صفا باشد و گردشگران بتوانند به راحتی به این کشورها سفر کنند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس همچنین از ایرانیان خواست ایران‌گردی را به ترکیه‌گردی ترجیح داده و با توجه به ناامنی‌های این روزها در ترکیه از سفر گردشگری به این کشور خودداری کنند.

ناامنی ترکیه، فرصتی برای توسعه گردشگری ایران

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه ایران امن‌ترین کشور منطقه به حساب می‌آید، معتقد است می‌توان از این فرصت و ناامنی کنونی در ترکیه برای توسعه صنعت گردشگری ایران استفاده مطلوبی کرد.

صادق طباطبایی نژاد 3406756/26/2016 1:43:31 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109966996281_Thum.jpgسیدصادق طباطبایی نژاد
 صادق طباطبایی نژاد

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت امنیت گردشگران گفت: یکی از صنعت‌های اقتصادی امروزه که دنیا بر روی آن کار کرده و موفق نیز بوده و مخصوصا در در شرق آسیا و هم در ترکیه جواب داده، بحث صنعت گردشگری است؛ یکی از ویژگی‌های مهم صنعت گردشگری بحث امنیت است و منطقه خاورمیانه در این سال‌های اخیر دچار یک ناامنی و چالش‌های سیاسی و نظامی خاص خودش شده است.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هشدار سخنگوی وزارت امور خارجه کشور درباره پرهیز از سفرهای غیرضروری به ترکیه به دلیل ناامنی افزود: ترکیه به خاطر دخالت‌های بیجایی که در کشورهای مجاور خود داشته و راهبرد غلطی که پیگیری می‌کند، با بعضی از ناامنی‌ها در کشور از جمله اتفاقات اخیری که در مورد سفیر روسیه افتاد، مواجه شده است.

عضـو کمیسـیون فرهنگی مجـلس شـورای اسلامی تصـریح کرد: تظاهرات در تـرکیه و بازخورد و عملـکرد آن در سـوریه که سـرریز آن به تـرکیه می‌آید، بـاعث شده که گـروه‌های افراطـی تولـید تـرکیه به خود تـرکیه و همچنین به صنـعت گردشـگری آن لطمه بزند.

وی خاطر نشان کرد: اینکه موضوع گردشگری و امنیت توریست‌ها در ترکیه تا چه حد و اندازه‌ای باشد و ترکیه چقدر بتواند این موضوع را کنترل کنند که از منافع اقتصادی حاصل از گردشگری خود باز نمانند، بستگی به ابتکار عمل دولت مردان ترکیه دارد.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه ترکیه توانسته از فرصت گردشگری خود به خوبی استفاده کنند افزود: ایران باید از این فرصت استفاده کرده و رویکرد دولت ترکیه در مورد صنعت گردشگری برای کشور آموزنده باشد؛ در ایران جذابیت‌های گردشگری فراوانی داریم و در منطقه نیز نسبت به همه کشورهای مجاور امن‌تر هستیم.

عضو کمیته «فرهنگ، هنر و رسانه» کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت گردشگری در ایران بهتر از همه کشورهای منطقه است گفت: امنیتی که در ایران وجود دارد در شرق آسیا کم نظیر است؛ علاوه بر امنیت و جذابیت‌های فراوان گردشگری که در ایران داریم محدودیت‌های قوانین از جمله پوشش نیز وجود دارد اما  بعضی از این محدودیت‌ها نیز برای گردشگران جذابیت دارد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه جذابیت‌های کشور ایران فراتر از محدودیت‌های آن است، افزود: برای برخی از گردشگرانی که به ایران سفر می‌کنند نوع پوششی که خانم‌های گردشگر باید داشته باشند محدودیت نبوده و یک لباس سنتی به حساب می‌آید و احساس آنها این است که یک لباس سنتی بر تن دارند تا این که پوشش آنها یک لباس مذهبی باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از فرصت پیش آمده در منطقه می‌توان درس گرفت و با توجه به اینکه کشور ایران امن‌ترین کشور منطقه به حساب می‌آید می‌توانیم در صنعت گردشگری ایران استفاده خوبی داشته باشیم.

ترکیه شاخصه اصلی برای پذیرش گردشگر را از دست داده است/ امنیت؛ گوهر نایاب در کشور همسایه

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است اگرچه زمانی ترکیه زیرساخت‌های بسیار مهیایی برای جذب گردشگر از کشورهای همسایه داشت اما یکی از مهمترین و شاخص‌ترین زیرساخت‌ها بحث امنیت گردشگران است که اکنون فاقد آن است.

احد آزادیخواه 3406756/21/2016 1:23:13 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103011649593_Thum.jpgاحد آزادی‌خواه
احد آزادیخواه

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: مقوله گردشگری که امروزه به عنوان یک صنعت پردرآمد در دنیا شناخته شده یکی از مهمترین زیرساخت‌ها برای رونق اقتصادی و اقدامات موثر فرهنگی و تعاملات فرهنگی بین ملت‌ها است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ترکیه به عنوان یک کشور توریست‌پذیر، زیرساخت‌های بسیار مهیایی برای جذب گردشگر از کشورهای همسایه از جمله ایران اسلامی دارد؛ اما یکی از مهمترین و شاخص‌ترین زیرساخت‌ها برای این اقدام فرهنگی و اقتصادی، بحث امنیت گردشگران است که اکنون این کشور همسایه فاقد آن است.

وی با اشاره به هشدار سخنگوی وزارت امور خارجه کشور درباره پرهیز از سفرهای غیرضروری به ترکیه به دلیل ناامنی در این کشور افزود: متاسفانه امروزه ترکیه محور و شاخص امنیت را از دست داده است؛ اگرچه ترکیه شاخص‌های دیگری در حوزه گردشگری دارد و بسیاری از هموطنان کشور ترکیه را برای گردشگری و توریستی انتخاب کرده بودند اما موضوع ناامنی‌های اخیر در ترکیه باعث شده که نگاه‌ها نسبت ترکیه متفاوت شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ناامنی ترکیه باعث شده تا گردشگران حس و حال گذشته را در رابطه با سفر به ترکیه نداشته باشند و با اقدامات اخیر، در حوزه اعزام گردشگر از کشور جمهوری اسلامی ایران به کشور ترکیه دچار یک ریزش غیرقابل انکار خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet