پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/10/06 09:19:27
سرویس اجتماعی
بابایی مطرح کرد:

انتقاد از روند افزایشی فقر در کشور/ توجه لایحه برنامه ششم توسعه به اقشار آسیب پذیر

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی با انتقاد از روند افزایشی فقر در کشور، بر لزوم رفع ریشه‌ای و اساسی فقر در کشور تاکید کرد و گفت: مجلس در لایحه برنامه ششم توجه ویژه به اقشار آسیب پذیر داشته است.
انتقاد از روند افزایشی فقر در کشور/ توجه لایحه برنامه ششم توسعه به اقشار آسیب پذیر عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی با انتقاد از روند افزایشی فقر در کشور، بر لزوم رفع ریشه‌ای و اساسی فقر در کشور تاکید کرد و گفت: مجلس در لایحه برنامه ششم توجه ویژه به اقشار آسیب پذیر داشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103421655544.jpg انتقاد,از,روند,افزایشی,فقر,در,کشور/,توجه,لایحه,برنامه,ششم,توسعه,به,اقشار,آسیب,پذیر Icana

روح الله بابایی صالح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی دولت فقرزدایی است، افزود: دولت باید با برنامه ریزی منسجم و تامین زیرساخت ها توجهی ویژه به کاهش فقر و نابرابری درکشور داشته باشد.

 

کمیسیون اجتماعی به تصویب لوایح مربوط به قشر آسیب پذیر توجهی ویژه دارد

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه کمیسیون اجتماعی مجلس به لوایحی که مربوط به قشر آسیب پذیر جامعه است توجه خاصی داشته و در جهت تصویب آنها در کمترین زمان ممکن اقدام می‌کند، تصریح کرد: کمیسیون به دنبال آن است با انجام اقداماتی موثر در جهت فقرزدایی از جامعه و بهبود وضعیت قشر آسیب‌پذیر گام‌های اساسی برداشته و بر همین اساس پیشنهادهای زیادی را در لایحه برنامه ششم ارائه کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  با یادآوری اینکه افزایش معضل بیکاری، رکود اقتصادی و تعدیل نیرو در بخش خصوصی از نشانه های روند افزایشی فقر در جامعه است، ادامه داد: البته دولتمردان باور و اعتقادی به روند افزایشی فقر در جامعه نداشته و به هیچ وجه آن را قبول ندارند این در حالی است که قریب به اتفاق کارخانه ها تعطیل شده یا در معرض تعطیلی قرار دارند که بیشترین آسیب این موضوع متوجه قشر کارگری می شود.

 

توجه لایحه برنامه ششم توسعه به قشرآسیب پذیر جامعه

 بابایی صالح با بیان اینکه در لایحه برنامه ششم توسعه به قشر آسیب پذیر جامعه مانند افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و ارگان‌های حمایتی توجه خاصی شده است، گفت: اگر به دنبال ریشه کن کردن فقر در جامعه هستیم باید در جهت بهبود اشتغال در کشور گام های جدی برداشته و در همین راستا نسبت به توسعه کارآفرینی و آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای به قشر آسیب پذیر جامعه اقدام کنیم.

وی توجه ویژه مجلس و دولت به انجام فرامین و دستورات رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و تولید داخل را در کاهش فقر و نابرابری در جامعه موثر دانست وگفت: کشور ما از پتانسیل و ظرفیت های مناسبی در تمامی حوزه ها برخوردار است که اگر دولت و مجلس به این موضوع توجه داشته باشند فقر و نابرابری در کشور ریشه کن خواهد شد.

 

فقر و نابرابری باید به صورت ریشه ای و اساسی رفع شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه فقر و نابرابری باید به صورت ریشه ای و اساسی رفع شود، تصریح کرد: کشوری ما کشوری چهار فصل است که در زمینه توریسم، کشاورزی و صنعتی حرف های زیادی برای گفتن داشته و با کمترین هزینه می توان بیشترین درآمد را کسب کرد اما متاسفانه این ظرفیت ها مورد غفلت واقع شده و به آنها هیچ توجهی نمی شود.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس دهم، با بیان اینکه فقر مادر و دلیل بروز تمامی آسیب های اجتماعی در کشور است، یادآور شد: حاشیه نشینی، کودکان خیابانی و کار، طلاق، زنان آسیب دیده و هزاران آسیب دیگر در کشور از فقر نشات می گیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،  با یادآوری اینکه بیشترین آسیب ناشی از فقر متوجه زنان کشور می شود، گفت: در زمینه کاهش فقر در کشور به گونه ای باید برنامه ریزی کرد که هیچ گونه آسیبی متوجه زنان کشور نشود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet