هدر اصلی
1395/10/05 19:28:59
سرویس صحن
با رأی موافق نمایندگان صورت گرفت؛

مصوبه مجلس برای کوچک سازی دولت در برنامه ششم توسعه

نمایندگان مردم در خانه ملت شرایط را برای کوچک‌سازی دولت در برنامه ششم توسعه تعیین کردند.
مصوبه مجلس برای کوچک سازی دولت در برنامه ششم توسعه نمایندگان مردم در خانه ملت شرایط را برای کوچک‌سازی دولت در برنامه ششم توسعه تعیین کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612108415957602.jpg مصوبه,مجلس,برای,کوچک,سازی,دولت,در,برنامه,ششم,توسعه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،نمایندگان مردم در نشست علنی امروز (یکشنبه، 5 دی ماه) مجلس شورای اسلامی،درجریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با ماده 33 این لایحه با 165 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

درماده 33 اصلاحیه شده این ماده آمده است:در راستای اصلاح نظام اداری،موضوع «صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور با تأکید برتحول اساسی در ساختارها،منطقی‌سازی اندازه دولت و حذف دستگاه های موازی و غیرضروری و هزینه‌های زاید،اقدامات زیر انجام می شود:

1-کاهش حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاههای اجرائی باستثنای مدارس دولتی در طول برنامه، ‌حداقل به میزان پانزده درصد (15%) نسبت به وضع موجود (حداقل پنج درصد(5%) در پایان سال دوم) از طریق واگذاری واحدهای عملیاتی، خرید خدمات و مشارکت با بخش های غیردولتی با اولویت تعاونی ها،حذف واحدهای غیرضرور،کاهش سطوح مدیریت،کاهش پست های سازمانی، انحلال و ادغام سازمان‌ها و مؤسسات و واگذاری برخی از وظایف دستگاههای اجرائی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تصویب شورای‌عالی اداری به جز مواردی که تأسیس ان با مجوز مجلس شورای اسلامی باشد..

تبصره- کلیه موارد مذکور باید در چارچوب قوانین و با رعایت آنها صورت پذیرد.

 2- به ‌کارگیری افراد در قالب قرارداد کار معین (مشخص) یا ساعتی برای اجرای وظایف پست های سازمانی،فقط در سقف مقرر درقانون مدیریت خدمات کشوری مجاز است،تمدید قراردادهای قبلی بلامانع است.

3- دولت در چارچوب قانون بودجه سالانه در حدود اعتبارات هزینه‌ای و متناسب با تورم به تعیین ضریب حقوق کارکنان دولت اعم از مشمولان و غیرمشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام کند.

گفتنی است؛نمایندگان به دلیل ایراداتی که در ماده 32 لایحه برنامه ششم توسعه وجود داشت با 142 رأی موافق، 36 رأی مخالف، 5 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که این ماده برای رفع ایرادات به کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet