شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/10/08 11:10:00
سرویس اجتماعی
پورمختار مطرح کرد:

کمبود اعتبارات دستگاه قضا علت عدم اجرای قانون حمایت از خانواده

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه مشکل کمبود قضات مشاور زن در محاکم خانواده تنها با رفع مشکلات اقتصادی دستگاه قضا مرتفع می شود، کمبود اعتبارات را علت عدم اجرای قانون حمایت ازخانواده دانست.
کمبود اعتبارات دستگاه قضا علت عدم اجرای قانون حمایت از خانواده عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه مشکل کمبود قضات مشاور زن در محاکم خانواده تنها با رفع مشکلات اقتصادی دستگاه قضا مرتفع می شود، کمبود اعتبارات را علت عدم اجرای قانون حمایت ازخانواده دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107713098517.jpg کمبود,اعتبارات,دستگاه,قضا,علت,عدم,اجرای,قانون,حمایت,از,خانواده Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، کمبود اعتبارات دستگاه قضا را مهمترین علت عدم تشکیل شعب رسیدگی به دعاوی خانوادگی و همچنین قضات مشاور زن دانست و گفت: در قانون حمایت ازخانواده به حضور قاضی مشاور در دادگاه خانواده تأکید شده که متأسفانه تاکنون موجبات حضور قاضی مشاور در اکثر شعب دادگاه‌ها فراهم نشده در حالی که توجه به این موضوع می‌تواند در کیفیت رسیدگی و سوق دادن زوجین به صلح و سازش موثر باشد.

 

کمبود اعتبارات دستگاه قضا مهمترین علت عدم اجرای قانون حمایت از خانواده

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکل کمبود قاضی مشاور زن در محاکم خانواده تنها با رفع مشکلات اقتصادی دستگاه قضا مرتفع می شود، یادآور شد: کمبود اعتبارات دستگاه قضا مهمترین علت عدم اجرای قانون حمایت از خانواده است، دستگاه قضا به صورت جدی با محدودیت های بودجه ای و کمبود نیرو مواجه است که این موضوع از عوامل موثر اطاله دادرسی و مشکلات سد راه اجرای قانون حمایت از خانواده است.

 

لزوم توجه جدی به رفع مشکلات اقتصادی دستگاه قضا

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم توجه جدی به رفع مشکلات اقتصادی قوه قضائیه تاکید کرد و افزود: بر اساس پیشنهادات نمایندگان مقرر شد در طول برنامه ششم توسعه قوه قضائیه نسبت به جذب  3200 نفر کارمند برای انجام کارهای غیرقضایی و همچنین سالانه 800  قاضی اقدام کند تا بخشی از کمبود قضات تا پایان برنامه ششم توسعه رفع شود.

وی ادامه داد: بودجه قوه قضائیه نسبت به سال گذشته 6 دهم درصد افزایش پیدا کرد که بر اساس برنامه ششم توسعه  هر ساله رشد این چنینی را تا پایان برنامه خواهیم داشت.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی،از کمبود قضات مشاور در محاکم خانواده انتقاد کرد و گفت: مجتمع های خاص خانواده وجود دراد و به نوعی این مجتمع ها در حال علمیاتی کردن قانون حمایت از خانواده هستند اما دستگاه قضا به لحاظ کمبود نیرو و نداشتن مجوز نتوانسته نسبت به جذب قضات مشاور زن به اندازه کافی اقدام کند.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: انتظار می رود از سال آینده که برنامه ششم توسعه اجرا می شود حمایت ها و توجهات به بخش محاکم خانواده افزایش یابد و قوانین در این رابطه اجرایی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet