هدر موبایل
1388/03/05 11:33:00
سرویس صحن

تذکر رسایی نسبت به عدم برابری تعداد نمایندگان حاضر و تعداد اعلام شده در تابلو

**"حمید رسایی" نماینده تهران در تذکر آیین نامه‌ا‌ی نسبت به تناقض تعداد نمایندگان حاضر در جلسه و تعداد اعلام شده بر روی تابلو مجلس تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ملت، میرتاج‌الدینی عضو هیات رییسه‌ مجلس  نیز در پایان جلسه‌ علنی امروز سه شنبه در مورد قانع نشدن این نماینده‌ در مورد روند اعلام اسامی نمایندگان که در تابلو اعلام می‌شود، گفت: ما در دستگاه الکترونیکی آیتمی داریم تحت عنوان حضور و غیاب که در این دستگاه یک بند آن تاخیرکنندگان شروع جلسه است.

وی افزود: یک بند دیگر در این دستگاه مربوط به جزییات خروج و جزییات ورود، تعداد غایبان، مرخصی گرفتگان و ماموریت‌رفته‌گان است که در میان این چند آیتم یک بحث غایبان فعال مطرح است که اطلاعات آن به روز وارد دستگاه شده و کسانی که از اول جلسه نیامده‌اند، اسم‌شان در این بند ثبت می‌شود.

عضو هیات رییسه‌ مجلس ادامه داد: در قسمت دیگر این دستگاه دقیقه و ثانیه متاخرین نیز ثبت می‌شود و خود نمایندگان هم می‌توانند مراجعه کرده و مشاهده کنند که ساعت ورودشان به صحن علنی مجلس چه ساعتی کارت خورده است.

وی گفت: بنابراین دلیل تذکر رسایی در مورد اینکه تعداد نمایندگان حاضر در جلسه با تابلو اعلام اسامی همخوانی ندارد، این بود که وی فقط لیست غایبان را دیده بود و کسانی که در بین جلسه از مجلس خارج می‌شوند اسم‌شان ثبت نمی‌شود، بلکه کسانی که نیامدند یا مرخصی بودند و یا اینکه ماموریت اداری گرفته بودند.

میرتاج الدینی افزود: کسانی که امروز نیامدند 30 نفرند اعم از غایبین، ماموریت و مرخصی، اما به گفته‌ رسایی در تابلو صحن مشاهده می‌شود 60 نفر حضور ندارند پس 30 نفر مابقی کجا هستند که در پاسخ به وی باید گفت 30 نفر مابقی نمایندگان در واقع مرخصی بین جلسه هستند و برخی از این تعداد نیز امروز در جلسه‌گروه دوستی عراق حضور داشته‌اند که مرخصی گرفته و یا ماموریت اداری می‌گیرند که در آن جلسه حضور یابند.

وی تصریح کرد: در این شرایط تفاوت بین این تعداد مشخص شده و این تفاوت غایبین و مرخصی گرفتگان با عدد جلسه به همین دلیل بود چرا که مرخصی بین جلسه در دستگاه الکترونیکی ثبت نمی‌شود. بنابراین چنین توضیحی را برای رسایی، مردم و نمایندگان ارایه دادیم تا دلیل آن مشخص شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet