خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/03/05 20:25:00
سرویس کمیسیون ها

وب سایت کمیسیون انرژی مجلس افتتاح شد

**وب سایت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عصر امروز سه‌شنبه با حضور "محمدرضا باهنر" نایب رئیس دوم مجلس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، این مراسم با حضور نائب رئیس دوم مجلس، روسای کمیسیون‌های تخصصی، اعضای کمیسیون انرژی و همچنین "علی افراشته"  رئیس سازمان اداری مجلس در محل کمیسیون تلفیق برگزار گردید.

این  وب سایت تلاش خواهد داشت تا به کمک فناوری اطلاعات با اصلاح الگوی استفاده از ابزارهای ارتباطی ، شرایط کاری نمایندگان را متحول کند.

کمیسیون انرژی اولین کمیسیون تخصصی مجلس است که دارای وب سایت اینترنتی است  که از این طریق  علاوه بر انعکاس مباحث مطروحه در کمیسیون، امکان ارتباط دوسویه نمایندگان با مردم و نخبگان فراهم می شود.

به گفته علوی رئیس واحد فناوری و اطلاعات مجلس، قرار است  در آینده مطالب این وب سایت به صورت انگلیسی هم منتشر شود.

از طریق این وب سایت، لینک‌های تخصصی کمیسیون انرژی‌،  همانند آب‌، گاز‌، سازمان انرژی اتمی و پژوهشکده‌ها قابل دسترسی می‌باشد.

براساس این گزارش‌، "محمدرضاباهنر" که برای افتتاح این سایت در کمیسیون حاضر شده بود تاکید کرد: حرکت به سوی IT  یک حرکت جبری و گریز ناپذیر است و چاره‌ای جز حرکت به این سمت نداریم.

وی معتقد است که باید از ابزار روز و ابزار فناوری اطلاعات در فعالیت های عمده نمایندگان کمک گرفته شود.

باهنر ابراز امیدواری کرد با بهره گیری از این امکان، فرصت بیشتری برای نمایندگان فراهم شود  تا بتوانند به وظایف اصلی خود که همانا قانونگذاری و تدوین و تصویب قانون است بپردازند.

"علی افراشته" رئیس سازمان اداری مجلس  که در این جلسه حضور داشت نیز بر استفاده از ظرفیتIT   در کلیه امور نمایندگی تاکید دارد و می گوید: با افتتاح شبکه ملت می توانیم دفاتر نمایندگی را از شهرستانها به تهران ارتباط دهیم ، همچنین پیگیری برخی کارهای نمایندگان در شهرستانها از این طریق  امکانپذیر است.

به گفته وی مهمترین مسئله در بهره گیری از تکنولوژی و ظرفیت ها ، بحث آموزش است، از این رو آموزش نمایندگان در کمیسیون  انرژی آغاز شده است.

رئیس سازمان اداری مجلس بر ضرورت برقراری ارتباط هرچه بیشترمردم و نخبگان با نمایندگان از طریق وب سایت تاکید می کند و معتقد است باید از این ابزار برای برقراری ارتباط بین کمیسیونهای تخصصی مجلس و دانشگاهها بهره گرفت تا تالارهای گفتگوی مجازی و اتاق فکر مجلس در مراکز علمی محقق شود.

افراشته با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح الگوی مصرف، خاطر نشان کر: ما در مجلس به دنبال آن هستیم که با استفاده از  IT، الگوهای مصرف را اصلاح کنیم و گام‌های جدیدی در تحقق مدیریت زمان برداریم.

دکتر کاتوزیان نیز از سازمان اداری و همکاران نماینده عضو کمیسیون برای خلق این حرکت سپاسگزاری نمود و اظهار امیدواری کرد در مسیر نقش نرم‌افزاری مجلس برای خدمت به نظام از تمام ظرفیت‌های IT بهره گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet