خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/10/13 09:01:23
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن آبادی:

رفتار غیرانسانی دولت استرالیا با شهروندان ایرانی در اردوگاه مانوس / لزوم احضار سفیر استرالیا و اعلام اعتراض رسمی تهران

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: احضار سفیر استرالیا و اعلام اعتراض رسمی تهران در جهت پیگیری سریع تر وضعیت ایرانیان محبوس در اردوگاه مانوس ضروری است.
رفتار غیرانسانی دولت استرالیا با شهروندان ایرانی در اردوگاه مانوس / لزوم احضار سفیر استرالیا و اعلام اعتراض رسمی تهران نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: احضار سفیر استرالیا و اعلام اعتراض رسمی تهران در جهت پیگیری سریع تر وضعیت ایرانیان محبوس در اردوگاه مانوس ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109160525815.jpg رفتار,غیرانسانی,دولت,استرالیا,با,شهروندان,ایرانی,در,اردوگاه,مانوس,/,لزوم,احضار,سفیر,استرالیا,و,اعلام,اعتراض,رسمی,تهران Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقبیح رویکرد غیرانسانی استرالیا در برخورد با مهاجران گفت: شهروندان ایرانی در هر نقطه ای از جهان تحت پوشش حمایت حقوقی و معنوی جمهوری اسلامی هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای مدعی با ادعای دفاع از آزادی بیان و حقوق بشر خود را محق به دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر می دانند اما در مورد شکنجه ، حبس و اقدامات غیرانسانی دولت استرالیا علیه مهاجران سکوت کرده اند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه تصاویر دردناکی از ضرب و شتم 2شهروند ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس پاپوآ گینه نو که در شب کریسمس منتشر شده و براساس خبرهای موجود این عزیزان علی رغم جراحت تاکنون از مراقبت های پزشکی محروم بوده اند.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: اشتباه تعدادی از شهروندان ایرانی در تلاش برای مهاجرات به استرالیا منجر به خروج آنها از چتر حمایتی کنسولی ایران از آنها نمی شود و ما ملزم به پیگیری سرنوشت شهروندان ایرانی هستیم.

وی با مخاطب قرار دادن وزارت امورخارجه کشورمان گفت: احضار سفیر استرالیا و پیگیری سریع تر وضعیت شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس باید هرچه سریع تر انجام شود تا از تکرار ضرب و شتم یا حتی مرگ شهروندان ایرانی جلوگیری شود.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: هرگونه کوتاهی در پیگیری سرنوشت شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس منجر به تشدید اقدامات خشونت آمیز علیه هموطنان ما خواهد شد./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet