شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/10/13 09:47:18
سرویس اجتماعی
مافی مطرح کرد:

اصلاح قوانین حمایت از زنان در اولویت مجلس/ فراکسیون زنان مصمم به اصلاح قانون ازدواج است

عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه اصلاح قوانین حمایت از زنان در اولویت کاری این فراکسیون است درباره ازدواج دختران زیر سن قانونی، گفت: مراجع از اهرم‌های قدرت هستند که توزیع نظرشان در میان عموم افراد جامعه می‌تواند موثر باشد.
اصلاح قوانین حمایت از زنان در اولویت مجلس/ فراکسیون زنان مصمم به اصلاح قانون ازدواج است عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه اصلاح قوانین حمایت از زنان در اولویت کاری این فراکسیون است درباره ازدواج دختران زیر سن قانونی، گفت: مراجع از اهرم‌های قدرت هستند که توزیع نظرشان در میان عموم افراد جامعه می‌تواند موثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608108283627789.jpg اصلاح,قوانین,حمایت,از,زنان,در,اولویت,مجلس/,فراکسیون,زنان,مصمم,به,اصلاح,قانون,ازدواج,است Icana

پروانه مافی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص قوانین حمایت از زنان، گفت: یکی از تلاش های مهمی که معاونت امور زنان در دستگاه اجرایی و فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از گذشته تاکنون دنبال می‌کردند، توجه و تاکید به حضور زنان در جایگاه‌های مختلف قانونی و ورود به مسائل حمایت از حقوق زنان در مسائل مختلف است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین در مورد حمایت از حقوق زنان وجود دارد اما ضعیف است، تصریح کرد: تاثیرات قوانین موجود و اقداماتی که تاکنون صورت گرفته وسیع و همه جانبه‌نگر نیست، بنابراین فراکسیون زنان مجلس در تلاش برای ساماندهی قوانینی است که جمعیت کثیری از زنان را شامل شود.

وی حمایت مراجع قضایی و اجرایی و سمن‌ها را به نفع اصلاح قوانین حوزه زنان و توزیع آن در بخش‌های مختلف قوانین حقوقی و قضایی و اجتماعی موثر دانست و گفت: فراکسیون زنان مجلس برنامه مشخصی را  هدفگذاری کرده اما میزان دستیابی به این اهداف منوط به عوامل، شرایط مختلف و حمایت‌های حوزه قضایی و اجرایی است.

مافی به موضوع ازدواج دختران زیر 13سال اشاره کرد و گفت: مهمترین اقدام اصلاح قانون است، قانون باید برای این افراد مجازات تعیین کند و افراد و خانواده‌هایی که دختران زیر 13 سال را مجبور به ازدواج می‌کنند یا دفاتر ثبتی که این نوع ازدواج‌ها را به ثبت می‌رسانند باید مجازات شوند زیرا دختران زیر 13 سال کودک  بوده و ازدواج کودک ممنوع است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: مراجع یکی از بازوها و اهرم های قدرت هستند که نظرخواهی از آنها و توزیع نظرشان در میان عموم افراد جامعه می‌تواند موثر باشد، البته در این زمینه باید از تمام ابزارهای قدرت که می‌تواند این پدیده را مهار و کنترل کند نیز استفاده شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فراکسیون زنان نسبت به اصلاح قانون ازدواج مصمم است و در صورت همراهی مثبت سایر مسئولان، افزایش ازدواج دختران در سنین پایین را کنترل خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet