هدر موبایل
1395/10/13 09:58:09
سرویس اقتصادی
مرادی مطرح کرد:

کاهش هزینه مبادلات اقتصادی با انعقاد پیمان های پولی/ لزوم توجه بانک مرکزی به اجرایی شدن پیمان های پولی

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بانک مرکزی در زمینه اجرایی کردن موضوع پیمان های پولی دو و چند جانبه،گفت:انعقاد پیمان های پولی باعث کاهش هزینه های مربوط به تبدیل پول برای انجام مبادلات می شود.
کاهش هزینه مبادلات اقتصادی با انعقاد پیمان های پولی/ لزوم توجه بانک مرکزی به اجرایی شدن پیمان های پولی عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بانک مرکزی در زمینه اجرایی کردن موضوع پیمان های پولی دو و چند جانبه،گفت:انعقاد پیمان های پولی باعث کاهش هزینه های مربوط به تبدیل پول برای انجام مبادلات می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108785240884.jpg کاهش,هزینه,مبادلات,اقتصادی,با,انعقاد,پیمان,های,پولی/,لزوم,,توجه,بانک,مرکزی,به,اجرایی,شدن,پیمان,های,پولی Icana

منصور مرادی گفت و گو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت،درباره انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه گفت:انعقاد پیمان های پولی یکی از راهکارهای مهم برای توسعه فعالیت ها و مبادلات اقتصادی کشور است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد:جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مختلفی مبادلات تجاری انجام می دهد که با رایزنی می توان شرایطی را فراهم کرد که نیازی به استفاده از ارزی مانند دلار برای امور تجاری و بازرگانی نباشد.

این نماینده مردم درمجلس دهم افزود:انعقاد پیمان های پولی باعث کاهش هزینه های مربوط به تبدیل پول برای انجام مبادلات می شود و این امکان را برای کشورها فراهم می کند که با استفاده از پول ملی آن کشور ،کارهای اقتصادی را انجام دهند.

عملکرد بانک مرکزی در انعقاد پیمان های پولی مطلوب نیست

مرادی در خصوص عملکرد بانک مرکزی درباره انعقاد پیمان های پولی گفت: با وجود اینکه برای انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه برنامه ریزی هایی شده؛اما این مهم اجرایی نشده است.

این عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،افزود:درصورت اتخاذ تدابیر و رعایت قوانین جمهوری اسلامی،مجلس ازموضوع انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه حمایت می کند./

 پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet