شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/10/13 13:22:44
سرویس سیاسی
نمایندگان ملت مطرح کردند:

سنگینی رفتار استرالیا روی عزت پاسپورت ایرانی

نمایندگان ملت در واکنش به ضرب و شتم شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس از «لزوم جلوگیری از شکنجه شهروندان ایرانی توسط استرالیا» و «دوگانگی حقوق بشری کانبرا» سخن گفتند و خواهان «جلوگیری از خدشه دار شدن عزت پاسپورت ایرانی» شدند.
سنگینی رفتار استرالیا روی عزت پاسپورت ایرانی نمایندگان ملت در واکنش به ضرب و شتم شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس از «لزوم جلوگیری از شکنجه شهروندان ایرانی توسط استرالیا» و «دوگانگی حقوق بشری کانبرا» سخن گفتند و خواهان «جلوگیری از خدشه دار شدن عزت پاسپورت ایرانی» شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701102441975918.jpg سنگینی,رفتار,استرالیا,روی,عزت,پاسپورت,ایرانی Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه سیاسی: گزارش های نقض حقوق بشر ، ضرب و شتم ، تجاوز یا حتی خودکشی در اردوگاه نائورو و اردوگاه مانوس به پایه ثابت خبرهای منتشر شده از استرالیا در ایران تبدیل شده است. موضوع از جهت حضور 450 ایرانی در این اردوگاه ها برای ایرانیان دارای اهمیت است.

در آخرین نمونه اعمال خشونت ماموران استرالیایی ، در شب کریسمس 2 مهاجر ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس مورد ضرب و شتم شدید 10 نیروی امنیتی قرار گرفتند. این دو نفر براساس گزارش ها در حال حاضر بدون تفهمیم اتهام در بازداشت به سر می برند. براساس عکس های ارائه شده از چند شکستگی استخوان، بریدگی در بدن و کبودی در چهره بدون دریافت مراقبت های پزشکی رنج می برند.این بازداشتگاه پیش از این نیز شاهد مرگ «حمید خزائی»پناهجوی ایرانی بود.

سازمان ملل و گروه‌ های حقوق بشر به سیاست‌ ها سخت گیرانه کانبرا در مورد مهاجران غیرقانونی اعتراض دارند، اما استرالیا مدعی است هدف این تدابیر جلوگیری از سفرهای خطرناک دریایی پناهجویان با قایق‌های غیر مجهز است.تحت سیاست امنیت مرزی سختگیرانه استرالیا، پناهجویانی که در تلاش برای رسیدن به این کشور با استفاده از قایق هستند، دستگیر و به بازداشتگاه های جزیره مانوس پاپوآ گینه نو و نائورو در جنوب اقیانوس آرام منتقل می شوند.

عفو بین الملل اواخر مهر ماه در گزارشی با قاطعیت اعلام کرد سیاست استرالیا در بازداشتگاه دیگر پناهندگان در نائورو نقض سیستماتیک حقوق بشر و به منزله شکنجه است.

نمایندگان ملت در واکنش به ضرب و شتم شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس از «لزوم جلوگیری از شکنجه شهروندان ایرانی توسط استرالیا» و «دوگانگی حقوق بشری کانبرا» سخن گفتند و خواهان «جلوگیری از خدشه دار شدن عزت پاسپورت ایرانی» شدند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی 34067512/19/2016 8:55:21 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/12/201612107942530706_Thum.jpgغلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی جعفرزاده ایمن آبادی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی

لزوم جلوگیری از شکنجه شهروندان ایرانی توسط استرالیا

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقبیح رویکرد غیرانسانی استرالیا در برخورد با مهاجران گفت: شهروندان ایرانی در هر نقطه ای از جهان تحت پوشش حمایت حقوقی و معنوی جمهوری اسلامی هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای مدعی با ادعای دفاع از آزادی بیان و حقوق بشر خود را محق به دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر می دانند اما در مورد شکنجه ، حبس و اقدامات غیرانسانی دولت استرالیا علیه مهاجران سکوت کرده اند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه تصاویر دردناکی از ضرب و شتم 2شهروند ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس پاپوآ گینه نو که در شب کریسمس منتشر شده و براساس خبرهای موجود این عزیزان علی رغم جراحت تاکنون از مراقبت های پزشکی محروم بوده اند.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: اشتباه تعدادی از شهروندان ایرانی در تلاش برای مهاجرات به استرالیا منجر به خروج آنها از چتر حمایتی کنسولی ایران از آنها نمی شود و ما ملزم به پیگیری سرنوشت شهروندان ایرانی هستیم.

وی با مخاطب قرار دادن وزارت امورخارجه کشورمان گفت: احضار سفیر استرالیا و پیگیری سریع تر وضعیت شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس باید هرچه سریع تر انجام شود تا از تکرار ضرب و شتم یا حتی مرگ شهروندان ایرانی جلوگیری شود.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: هرگونه کوتاهی در پیگیری سرنوشت شهروندان ایرانی محبوس در اردوگاه مانوس منجر به تشدید اقدامات خشونت آمیز علیه هموطنان ما خواهد شد.

اردشیر نوریان 3406756/29/2016 3:52:37 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104428701661_Thum.jpgاردشیر نوریان
اردشیر نوریان

شهروندان ایرانی قربانیان دوگانگی حقوق بشری کانبرا

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اعتراض شدیدالحن به رویکرد دولت استرالیا علیه مهاجران گفت: وضعیت دردناک افراد محبوس در اردوگاه مانوس پاپوآگینه نو به سند جدیدی در تناقش رفتاری کشورهای غربی در مسئله حقوق بشر تبدیل شده است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای غربی براساس منافع و نوعی تبعیض نژادی در مسائل حقوق بشری واکنش نشان می دهند.

وی در ادامه افزود: موارد متعددی مشاهده می شود که با ادعاهای کذب حقوق بشری کشورهای غربی اقدام به موضع گیری علیه جمهوری اسلامی کرده اند اما کسی تاکنون در مورد وضعیت اردوگاه مانوس موضع گیری نکرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:  ایرانیان محبوس در مانوس قربانی دوگانگی استرالیا در حقوق بشر شده اند و تهران به شدت نگران سرنوشت هموطنانمان در این اردوگاه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی کشورمان براساس وظایف ذاتی خود باید نسبت به حقوق شهروندان کشورمان به طور جدی تر عمل کند و ما از وزارت امور خارجه می خواهیم که سرنوشت این عزیزان هرچه سریع تر روشن شود.

محسن کوهکن 3406756/28/2016 12:42:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103929239581_Thum.jpgمحسن کوهکن ریزی
محسن کوهکن

 خدشه دار شدن پاسپورت ایرانی

محسن کوهکن ریزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: دفاع از حقوق شهروندی و عزّت پاسپورت ایرانی ازاصلی ترین مسئولیت های وزارت امورخارجه می باشد که باید در مورد ایرانیان محبوس در اردوگاه مانوس در اولویت دستگاه دیپلماسی قرار گیرد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت امورخارجه در مورد زخم کهنه اردوگاه مانوس باید با جدیت وارد عمل شده و گزارش اقدامات خود را به اطلاع مردم ایران اسلامی برساند.

وی در ادامه گفت: رویکرد انقلابی جمهوری اسلامی ایجاد می کند که دستگاه دیپلماسی کشورمان در دفاع از حقوق شهروندان با کسی تعارف نداشته باشد و برهمین اساس باید با استرالیا به دلیل رفتارهای خشونت آمیز با شهروندان ایرانی به طور قاطع واکنش نشان داده شود.

کوهکن ریزی تصریح کرد: متاسفانه با توجه به گزارش های متعددی درباره اردوگاه مانوس و حضور 450 ایرانی در این اردوگاه می توان گفت که عزب پاسپورت ایرانی توسط استرالیا خدشه دار شده است .

وی در انتها گفت: بازگشت سریع شهروندان ایرانی محبوس شده توسط استرالیا حداقل اقدامی است که دستگاه دیپلماسی باید در دستور کار قرار دهد.

پایان پیام/  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet