ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/10/13 14:41:10
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس و کارشناسان اقتصادی مطرح کرند:

حمایت از تولیدات ملی در عمل دیده شود/ اقتصاد مقاومتی در تفکرات برخی از سکانداران وزارتخانه ها کمرنگ است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نوسانات شدید نرخ ارز، عدم حمایت از تولید ملی و همچنین واردات مثلت مشکلات پیش روی تولید ملی است گفت: یکی از بزرگ ترین مشکلات موجود در این رابطه واردات و بی توجهی به تولید داخلی است.
حمایت از تولیدات ملی در عمل دیده شود/ اقتصاد مقاومتی در تفکرات برخی از سکانداران وزارتخانه ها کمرنگ است نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نوسانات شدید نرخ ارز، عدم حمایت از تولید ملی و همچنین واردات مثلت مشکلات پیش روی تولید ملی است گفت: یکی از بزرگ ترین مشکلات موجود در این رابطه واردات و بی توجهی به تولید داخلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201701109973597900.jpg حمایت,از,تولیدات,ملی,در,عمل,دیده,شود/,اقتصاد,مقاومتی,در,تفکرات,برخی,از,سکانداران,وزارتخانه,ها,کمرنگ,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی رفع مشکلات پیش روی کارآفرینان را لازمه رشد اقتصادی خواند و تصریح کرد: حمایت از کارآفرینان و همچنین تولیدکنندگان داخلی باید در عمل دیده شود تا به این ترتیب رشد اقتصادی همسو با کشورهای پیشرفته برای ما هم رخ دهد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از نوسانات شدید نرخ ارز در سال های اخیر، افزود: نوسانات نرخ ارز از دیگر عوامل بسیار مهم تاثیر گذار بر تولیدات ملی است که در سال های گذشته مشکلات بسیاری را برای صنعت و اقتصاد ما ایجاد کرده است.

قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز با بیان اینکه مجموعه دولت و مسئولان امر باید بدانند که در نتیجه حمایت از تولید ملی چرخ های اقتصادی به حرکت در آمده و آمار بیکاری کاهش خواهد  تصریح کرد: در صورتی که تولیدات ملی از کیفیت بالایی برخوردار باشند نباید اجازه واردات به کالاهای مشابه داده شود.

حسنعلی باغبانیان  نیز با بیان اینکه راه علاج مشکلات اقتصادی از جمله گرانی، بیکاری و رکود،  توجه و اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی است گفت: از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی توجه به تولیدات داخلی می باشد. 

این فعال اقتصادی افزود: بزرگترین مانع تولید و اشتغال کشور، وضع قوانین ناصحیح و عدم حمایت واقعی دولت ‌ها از تولید داخلی و تبیین سیاست‌های غلط اقتصادی کشور است.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد بیشتر توجه دولتمردان در برنامه آتی توسعه کشور، به مسئله واردات کالاهای لوکس خلاصه شده و تولید که خمیر مایه اقتصاد مقاومتی است جایگاهی در تفکرات برخی از سکانداران وزارتخانه ها ندارد تصریح کرد:  اگر قرار است با اقتصاد مقاومتی راه توسعه را پیش ببریم با این نوع روند تولید هرگز نمی توانیم این مسیر را به سلامت طی کنیم.  

 وی با بیان اینکه نابه سامانی امروز تولید در کشور به علت سیاست های ناقص حمایتی بوده است اظهارداشت:  متاسفانه به علت عدم وجود برنامه مشخص و متقن در حمایت از تولید، مشارکت و حمایت بانک ها در صنایع داخلی به کمترین میزان خود رسیده و بجای حمایت بانک ها از تولید داخلی، نقدینگی بانک ها در خلاف جهت سیاست های نظام به سمت بنگاه داری و واردات کالاهای مصرفی سوق پیدا کرده است.

حسنعلی باغبانیان در ادامه از کج سلیقه ای مسولان رسانه ملی در حمایت از تولیدکنندگان داخلی نیز انتقاد کرد و گفت: صداوسیما همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند باید از تولید ملی حمایت کند اما متاسفانه رسانه ملی در چند سال اخیر به صورت سلیقه‌ای با تولید کنندگان برخورد می کند و تعرفه‌های تبلیغاتی تلویزیون آنقدر بالاست که وسع اغلب تولید کنندگان داخلی نمی‌رسد کالاهای تولید داخل رازبرای تبلیغ به صداوسیما بدهند

محمدحسین حسین زاده بحرینی نیز بی توجهی و عدم حمایت از تولید را مهم ترین دغدغه در این حوزه دانست و افزود: تولیدکنندگان و کارآفرینان ملی بیش از هر چیزی نیازمند حمایت های کارآمد دولت برای ادامه فعالیت های خود هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  با اشاره به انتقاد برخی تولیدکنندگان در خصوص بی مهری دولت به آن ها، گفت: رقابت مجموعه دولت در نتیجه وجود اقتصاد دولتی با تولید ملی اجازه رشد از این بخش را سلب کرده است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet